Haradinaj-Clintonit: Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe së bashku e ndërtuam paqen

Mos i humb

Maska mban larg koronavirusin, shpëton jetët, videomesazhi i drejtoreshës së TKOB: Kaq pak na kërkohet

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar sot në faqen e saj zyrtare mesazhin e Drejtoreshës së Teatrit Kombëtar të Operës dhe...

Hani në restorant, paguan ministri’, 50% ulje çmimesh në Mbretërinë e Bashkuar për të ristartuar ekonominë

Rishi Sunak, kancelar në qeverinë e kryeministrit britanik Boris Johnson ka paraqitur një paketë ndihme për vendin e prekur nga koronavirusi. Për...

Brazili shënon mbi 1 mijë viktima të reja, Meksika dhe India disa qindra

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 1.254 vdekje, në Meksikë 895 dhe...

Shpallen rezultatet zyrtare të zgjedhjeve parlamentare në Serbi, shqiptarët fitojnë 3 deputetë

Sipas rezultateve të zgjedhjeve parlamentare të 21 qershorit në Serbi, 3 aleanca politike dhe 4 lista të pakicave arritën të hyjnë në...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-Presidentin e Amerikës, Bill Clinton.

Haradinaj ka falënderuar Clinton-in që ndihmoi të fitohet lufta dhe që bashkë të ndërtohet paqja.

Haradinaj i shprehi mirëseardhje në shtëpinë et ij dhe tek populli në zemrat e të cilëve Clinton është si njeriu më i dashur.

Kryeministri i vendit tha se falë vendosshmërisë së Clinton, humanizmit dhe guximit të tij u jetësua e drejta për liri dhe demokraci.

Postimi i plotë:

Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen!
Mirë se erdhe në shtëpinë tënde dhe te populli në zemrat e të cilit ju keni hyrë si njeriu më i dashur, President Bill Clinton. Falë vendosmërisë, humanizmit dhe guximit tuaj, ne jetësuam të drejtën tonë për liri dhe demokraci dhe ndërtuam shtetin e Kosovës!
Falë kësaj kthese historike, fëmijët tanë sot jetojnë të lirë. Të lirë për të pasur jetë, për të pasur ëndrra, për të pasur shtetin e tyre, Kosovën!
President Clinton, faleminderit dhe përjetë mirënjohës për ju dhe popullin Tuaj.

Zoti e bekoft Amerikën!
Zoti e bekoft Kosovën!

RH

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Turqia neutralizon 8 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se në kuadër të operacionit “Kthetra-Tigri” u neutralizuan 8 pjesëtarë të organizatës terroriste të PKK-së në veri...

Liria e fesë në botë sërish e rëndësishme për BE-në

Respektimi i lirisë fetare është tregues i rëndësishëm për vlerësimin e konsolidimit të demokracisë dhe vendimi i BE-së për të ngarkuarin e...

Çavuşoğlu: Jemi pranë vëllezërve tanë boshnjakë në 25-vjetorin e gjenocidit të Srebrenicës

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, lidhur me 25-vjetorin e gjenocidit të përjetuar në vitin 1995 në Srebrenicë në lindje të...

Zviceranët nuk i nënshtrohen më karantinës në Mbretërinë e Bashkuar

Ata që udhëtojnë nga Zvicra nuk do të duhet më të izolohen për dy javë kur të arrijnë në Mbretërinë e Bashkuar,...

Zaev: Nuk pranoj një shqiptar për kryeministër pa marrë parasysh çmimin

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një intervistë për TV Telma në lidhje me vijat e kuqe të BDI-së për  kryeministrin shqiptar...