Haradinaj: Mburremi me KFOR-in, fuqi e përkushtimit për ndërtimin e së ardhmes

Mos i humb

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

​Fluturimet në “Adem Jashari” bëhen në intervale 45 minuta ndërmjet aterrimeve

Qeveria e Kosovës mbrëmë ka miratuar edhe vendimin për plotësimin dhe ndryshimin e vendimit të Qeverisë nr. 02/08 të datës 23 qershor...

Basha : Plani ynë ekonomik kthen investimet e huaja në Shqipëri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është takuar sot me përfaqësues të Dhomës Gjermane të Tregtisë, të cilët i ka njohur me planin...

Autoriteti Francez: Të përgatitemi për valën e dytë të pandemisë

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetësisë në Francë, Jerome Salomon ka deklaruar për gazetën franceze ‘Le Figaro’ se "Ne duhet të përgatitemi për...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, ndërprerja e gjenocidit dhe spastrimit etnik janë vlerat më sublime për lirinë dhe jetën.

Haradinaj shtoi se në përvjetorin e çlirimit dhe kthimit të qytetarëve të Kosovës në tokën e tyre, sot kujtojmë sakrificën e popullit dhe atë të ushtarëve të NATO-s që u renditën në të drejtën e njerëzimit.

Kryeministri tha se mburret me fuqinë e KFOR-it në Kosovë, me fuqinë e përkushtimit dhe ndërtimit të së ardhmes së përbashkët.

Postimi i plotë:

Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, ndërprerja e gjenocidit dhe spastrimit etnik janë vlera më sublime për lirinë dhe jetën. Në përvjetorin e çlirimit dhe të kthimit të qytetarëve të Kosovës në tokën e tyre, sot kujtojmë sakrificën e popullit tonë dhe atë të ushtarëve të NATO-s që u renditën në të drejtën e njerëzimit.

Sot, kemi ndërtuar një Kosovë, shtëpi e përbashkët e të gjithëve. Një shtet, që ngërthen brenda sistemit të vet po ato vlera dhe parime, të cilat para dy dekadash i përfaqësonin, shtetet dhe kombet e lira, anëtare të NATO-s.

I nderuar të marrë pjesë, sot në ceremoninë solemne të shënimit të 20 vjetorit të KFOR-it në Kosovë.

Mburremi me ketë fuqi të përkushtimit për ndërtimin e të ardhmes së përbashkët!

RH

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur...

Ushtria serbe nuk i bindet Vuçiç, kundërshton urdhërin për ndalimin e protestave

Ushtria serbe ka dalë kundër urdhërit të presidentit Aleksandër Vuçiç, për ndalimin e protestave në Beograd. Mësohet se refuzimi ka ardhur nga...