Haradinaj: Nuk kemi presion për numrin e madh të zv.ministrave

Mos i humb

Departamenti Amerikan i Shtetit: S’ka marrëveshje sekrete, dialogu të çojë në njohjen e ndërsjellë

Departamenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes një shkrese zyrtare kanë thënë se do të punojnë me çdo qeveri, derisa kanë...

Spanja konfirmoi 769 vdekje të reja nga koronavirusi

Spanja sot regjistroi 769 vdekje për shkak të koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit, që është shifra më e lartë për një...

“Haftar vazhdon sulmet mbi Tripolin në mes të pandemisë”

Militantët e komandantit renegat libian Khalifa Haftar janë duke shkelur marrëveshjen e armëpushimit të Libisë në kohën kur bota është e zënë...

Serbët e Kosovës zbatojnë urdhrat e Serbisë, testet me COVID-19 i dërgojnë në Beograd

Në mjediset e banuara me shumicë serbe në Kosovë, tash për tash nuk ka persona të infektuar me virusin COVID-19.

 

 

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka folur pas mbledhjes së Qeverisë për presionin e bërë nga ndërkombëtarët për qështjen e numrit të madh të zv.ministrave në Qeverinë e tij.

Ai tha që SHBA dhe BE nuk kanë bërë asnjë presion për këtë qështje, dhe që nuk ka interese të tilla nga ta për këtë çështje dhe që të gjitha këto janë vetëm fjalë të pabaza.

“Nuk qëndron kështu , nuk është ashtu nuk e ka kerkush këtë temë për numrin e zv.ministrave në Qeverinë time, as BE as SHBA, nuk i interson kjo temë, nuk ka interes të merren më këtë qështje dhe askush nuk ka folur për këtë gjë”, tha Haradinaj./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Maqedoni e Veriut, rritet në 6 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe ka njoftuar se Klinikën për sëmundje infektive nga koronavirusi i ri (Covid-19) kanë...

Itali, 756 vdekje brenda 24 orëve nga COVID-19, numri i përgjithshëm arrin në 10.779

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Turqi, rritet në 131 numri i të vdekurve nga COVID-19

23 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi në 24 orët e fundit, me çka numri i përgjithshëm...

Hapet CoVid-2, spitali “Shefqet Ndroqi” realizon kirurgjinë e parë të një paciente të prekur nga COVID-19

Tiranë- Hapet spitali i dytë COVID. Nga sot, spitali “Shefqet Ndroqi” është spitali i dytë COVID në vend. Spitali “Shefqet Ndroqi” ka...

Rritet bilanci, shkon në 35 numri i viktimave në Greqi nga Covid-19

Është rritur numri i viktimave në Greqi nga koronavirusi (Covid-19) në 35 dhe numërohen gjithsej 1,061 raste me pacientë të infektuar, ku...