Ballina Kosova Haradinaj optimist se lajmi për vizat vjen edhe për 5 ditë

Haradinaj optimist se lajmi për vizat vjen edhe për 5 ditë

41
0

Shefi i qeverisë se Kosovës, Ramush Haradinaj beson se myzhdeja e Kosovës për vizat do ti vijë mes datës 17 dhe 18 korrik.

Sipas tij në mesin e këtij muaji konkretisht me 17 ose 18 korrik do të jetë vlerësimi i Komisionit Europian për vizat për çka Haradinaj beson se do jetë vlerësim pozitiv.

“Po presim ta kemi një raport pozitiv, por kemi edhe shumë pune për të arritur tek caku”, tha shefi i qeverisë./Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here