Haradinaj uron SHBA-në për Pavarësinë: Populli i Kosovës u është përjetësisht mirënjohës

Mos i humb

Britani, hapet reparti më i madh i kujdesit intensiv në Londër

Britania e Madhe të premten hapi repartin më të madh në botë për kujdesin intensiv, në kuadër të luftës së saj me...

Arrestohet 34 persona për mosrespektim të dispozitave shëndetësore

Në 24 orët e fundit Policia e Kosovës për mosrespektim të dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë, ka arrestuar 34 persona.

Stafi preket nga koronavirusi, spitali gjerman s’pranon më asnjë pacient të ri!

Teksa mjekët gjenden në vijën e parë të përballjes me pandeminë Covid-19, një spital në Gjermani ka ndaluar të pranojë thuajse të...

COVID-19, thirren ezane nëpër xhamitë në Evropë në shenjë inkurajimi gjatë pandemisë

Afër 100 xhami në Gjermani dhe Holandë të premten u jehuan me thirrjen e ezanit si një gjest mbështetjeje për muslimanët në...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka uruar popullin amerikan më rastin e 4 Korrikut, Ditën e Pavarësisë së SHBA-ve.

Në këtë urim, Haradinaj ka shkruar se populli i Kosovës i është mirënjohës SHBA-ve për ndihmën e dhënë.

Ndër të tjera Haradinaj ka shtuar se Kosova me krenari është e përcaktuar për aleancë dhe miqësi me SHBA-të.

Postimi i plotë i Haradinajt:

Me rastin e 4 Korrikut, Ditës së Pavarësisë, u përcjellë urimet më të përzemërta Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ambasadës së SHBA-ve në Prishtinë, amerikanëve me mision në Kosovë dhe të gjithë paqeruajtësve në radhë të KFOR-it.

Populli i Kosovës u është përjetësisht mirënjohës qeverisë dhe popullit të SHBA-ve, për ndihmën e pazëvendësueshme në realizimin e aspiratës historike për liri dhe pavarësi.

Kosova me krenari është përcaktuar për aleancë dhe miqësi të përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Besnikë të idealeve të lirisë dhe paqes, të cilave iu prin Amerika në botë, sot festojmë edhe ne, krah për krah me miqtë tanë!.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.