Helikopteri përplaset në një ndërtesë në New York, një i vdekur

Mos i humb

Venecia, sistem kundër përmbytjeve, projekt me 78 prita për vërshimet në luginë

Venecia nëntorin e kaluar përjetoi një nga baticat më të mëdha historike që zhyti 1 metër nën ujë sheshin kryesor të qytetit....

Turqi : Në 24 orët e fundit janë të shëruar mbi 2000 persona nga covid-19

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, ka njoftuar se mbi 2.297 persona janë shëruar nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi...

Çavuşoğlu: Nëse BE merr vendime shtesë kundër Turqisë, ne do të përgjigjemi

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlüt Çavuşoğlu, ka deklarua se: "Në rast se BE merr vendime shtesë kundër Turqisë nuk...

Katalonja rikthen detyrimin për maskat! Futen në karantinë rreth 30 mijë njerëz

Pas Australisë, me zonën e Melburnit që ka shpallur rimbylljen, Spanja është vendi që, së pari në Europën Perëndimore, ka përdorur masa...

Në Manhatan të New Yorkut në SHBA ka ndodhur një aksident ajror në të cilin është përfshirë një helikopter i cili si pasojë e motit të keq është përplasur në një ndërtesë.

Televizioni amerikan ABC, thotë se të paktën një person ka humbur jetën në aksidentin i cili ishte shkaktuar nga moti i keq i shoqëruar me shi të rrëmbyeshëm.

Helikopteri fillimisht goditi çatinë e ndërtesës në Avenue 7, pas çka shpërtheu një zjarr i cili detyroi autoritetet të evakuojnë të gjithë banorët e ndërtesës. Përveç saj, u evakuuan edhe disa ndërtesa përreth zonës së aksidentit.

Aktualisht aksidenti po trajtohet si një fatkeqësi dhe nuk ka tregues se bëhet fjalë për një akt terrorist.

Ende nuk dihet se çfarë ndodhi saktësisht, megjithatë sipas disa informacioneve, piloti, pas një defekti qëllimisht synoi çatinë e ndërtesës për të shmangur të binte në rrugë plot njerëz dhe automjete.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur...

Ushtria serbe nuk i bindet Vuçiç, kundërshton urdhërin për ndalimin e protestave

Ushtria serbe ka dalë kundër urdhërit të presidentit Aleksandër Vuçiç, për ndalimin e protestave në Beograd. Mësohet se refuzimi ka ardhur nga...