Heroinë, para dhe armë/ Arrestohet 52-vjeçari nga Gramshi

Mos i humb

Mblidhen gjyqtarët e Kushtetueses, pritet vendimi për dekretin e Thaçit

Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese janë mbledhur sot, ku pritet të ketë një vendim final për dekretin e...

Si u sekuestruan 195 kg kanabis në një kamion në Kapshticë, 4 në pranga

Policia e Korçës ka zbardhur dhe dokumentuar skemën e ngjarjes së sekuestrimit të 195 kg kanabis, vë në pranga 4 shtetas dhe...

Zgjedhorja, opozita e bashkuar nuk tërhiqet: Këshilli Politik të mblidhet nesër

Ditën e sotme, ambasadorët e SHBA, të BE-së dhe të Britanisië kanë zhvilluar një takim me liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha...

Plani Zviceran tejkalon mesataren e Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim

Shpenzimet publike kanë kërcyer lartë për shumë vende dhe Zvicra hyn tek ato me sasitë më të mëdha veçanërisht në mbështetje të...

Dhjetëra doza me heroinë, një sasi e konsiderueshme parash e përfituar nga shitja e lëndës narkotike, dy armë të ftohta dhe një sasi fishekësh për armë gjahu janë sekuestruar si rezultat i operacionit “Gramshi”.

Po ashtu u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit: A. D., 52 vjeç, lindur dhe banues në Gramsh, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Arrestimi i këtij shtetasi u krye në bazë të informacioneve operative të grumbulluara nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme se ky shtetas shiste lëndë narkotike të llojit heroinë në qytetin e Gramshit. Pas hetimit disamujor u arrit të kapet në flagrancë, si dhe të sekuestrohen në cilësinë e provës materiale:

82 doza me lëndë narkotike heroinë, 113.700 lekë, dy thika, dy aparate celular dhe një sasi fishekësh për armë gjahu.

Elbasan

Finalizohet operacioni policor i koduar “Gramshi”.

Operacioni, i ndjekur me metoda proaktive, për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta.

Vihet në pranga personi që dispononte dhe shpërndante lëndën narkotike.

Sekuestrohen dhjetëra doza me heroinë, një sasi e konsiderueshme parash e përfituar nga shitja e lëndës narkotike, dy armë të ftohta dhe një sasi fishekësh për armë gjahu.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Gramsh dhe Prokurorinë e Elbasanit, pas një pune të mirëfilltë operative dhe ndjekjes me metoda speciale të hetimit, ka finalizuar operacioni policor “Gramshi”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

A. D., 52 vjeç, lindur dhe banues në Gramsh, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Arrestimi i këtij shtetasi u krye në bazë të informacioneve operative të grumbulluara nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme se ky shtetas shiste lëndë narkotike të llojit heroinë në qytetin e Gramshit. Pas hetimit disamujor u arrit të kapet në flagrancë, si dhe të sekuestrohen në cilësinë e provës materiale:

82 doza me lëndë narkotike heroinë, 113.700 lekë, dy thika, dy aparate celular dhe një sasi fishekësh për armë gjahu.

Operacioni vijon për kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet procedurale do t`i kalojnë Prokurorisë pranë Rrethit Gjyqësor Elbasan, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme hetimore, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike“, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Covid, 6.5 milionë raste infeksioni nga koronavirusi në botë

Numri i rasteve të infeksionit nga koronavirusi në botë ka tejkaluar pragun e 6.5 milionë. Të dhënat deri më...

Përfundon takimi i Soreca, Yuri Kim, Norman dhe Borchardt

Që prej orës 11:00 në zyrën e ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca u mbajt takimi mes tij dhe ambasadorëve të...

Austri : 40 milionë euro investim për zgjerimin e infrastrukturës së biçikletave

Ministrja e Mbrojtjen së Klimës në Austri, Leonore Gewessler, ka bërë të ditur se është duke investuar 40 milionë euro në zgjerimin...

Avokati nuk paraqitet, shtyhet për në 10 qershor seanca e Kajmakut

Gjykata e Tiranës ka shtyrë për në 10 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Shkak i...

Mbretëria e Bashkuar pret Samitin Global të Vaksinave: Askush nuk mund ta prodhojë atë i vetëm

Sot në Londër është mbledhur Samiti global i vaksinave i organizuar nga Gavi, aleanca globale për vaksinat dhe nga qeveria britanike.