Hollandë, mbi 1 mijë të vdekur nga COVID-19

Mos i humb

Komisioni i Venecias vendos datën e sesionit plenar,

Pas ndërprerjes për shkak të pandemisë së koronavirusit, Komisioni i Venecis do të mblidhet në qershor. Komisioni i Venecias ka caktuar datat...

Mungesa e gjumit, e ndërlidhur me ankthin dhe depresionin

Personat të cilët flenë më pak se tetë orë në ditë janë më të prirë të vuajnë nga ankthi dhe depresioni.

Pengesa tuniziane në ëndrrat e rendit rajonal të Emirateve të Bashkuara Arabe

MEHMET RAKİPOĞLU Nëse i shikojmë aktivitetet e fundit në periudhën e fundit, ashtu siç theksoi ministri i Jashtëm i...

Fier: Var veten me çarçaf në tualetin e burgut, ndërron jetë në spital 51-vjeçari

Burime bëjnë me dije se një 51 vjeçar vari veten me çarçaf në tualetin e mjediseve të paraburgimit Fier dhe ndërroi jetë...

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Holandë është rritur 1.039, pasi në 24 orët e fundit jetën kanë humbur 175 persona.

Sipas të dhënave të fundit të Institutit Shtetëror për Shëndetësi dhe Mjedis pranë Ministrisë së Shëndetësisë, numri i rasteve me COVID-19 në Holandë është rritur me 845, për të shkuar nga 11.750 në 12.595.

Gjithsej 4.712 deri më tani janë shtruar në spitale, 722 vetëm në 24 orët e fundit.

Ndërkohë, Fondacioni Kombëtar për Vlerësimin e Kujdesit Intensiv njoftoi se 1.068 pacientë gjenden në repartet e kujdesit intensiv.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...