Hoti takon Ramën në Tiranë, pritet me nderime të larta shtetërore

Mos i humb

SHBA do të kërkojë vazhdimin e embargos së armëve për Iranin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) javën e ardhshme do të propozojnë një rezolutë në Këshillin e Sigurimit për të zgjatur embargon...

Meta kujton Havzi Nelën: Litari që i shteri frymën martirit të fjalës së lirë s’mund të vrasë demokracinë!

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot në 32 vjetorin e varjes së tij, poetin disident Havzi Nela. Sipas tij,...

Palmer: SHBA duan një marrëveshje gjithëpërfshirëse në bisedimet Kosovë-Serbi

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit, Matthew Palmer shprehet entuziast për rifillimin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një bisedë me portalin...

Nagavci fton partitë që po e kritikojnë Qeverinë Hoti të japin nënshkrimet për mocion

Nënkryetarja e Kuvendit nfa radhët e VV-së, Arbërie Nagavci, e ka quajtur hipokrizi sjelljen e disa deuptetëve në lidhje me nismën e...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti po viziton sot Shqipërinë.

Ai atje është pritur me nderime të larta shtetërore nga garda kombëtare shqiptare, shkruan lajmi.net.

Takimin e parë, Hoti po e zhvillon me homologun e tij, Edi Rama, teksa më vonë gjatë ditës ai do të takohet edhe me liderë të tjerë përfshirë edhe ata të opozitës.

Vizita e Hotit në Shqipëri është e para në cilësinë e kryeministrit, dhe vjen dy ditë pasi që Edi Rama qëndroi për vizitë në Kosovë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.

Hoti u kërkon institucioneve të sigurisë koordinim me KFOR-in

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka mbajtur një takim me drejtues të institucioneve të sigurisë, nga ku ka kërkuar koordinim me mekanizmat...

OFL “godet” në Fier, kush janë 4 të piketuarit e radhës

Në vijim të Operacionit Forca e Ligjit u janë nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, katër shtetasve.

Shqipëri : Është rritur sërisht numri i të prekurve nga covid-19 , janë regjistruar 140 raste të reja dhe 5 humbje jete gjatë 24...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/221386222544531 Ministria e Shëndetësisë informoi sot se janë 140 raste të reja me koronavirus në vend dhe 5...