Ballina Kosova Hoxhaj: Nëse se votojnë deputetët shqiptarë, do të kërkojmë mbështetjen e Listës...

Hoxhaj: Nëse se votojnë deputetët shqiptarë, do të kërkojmë mbështetjen e Listës Serbe

31
0

Zv/kryeministri, Enver Hoxhaj, ka thënë se nëse deputetët shqiptarë nuk e votojë demarkacionin, ata do ta kërkojnë përkrahjen nga Lista Serbe.

“Nëse nuk e votojnë deputetët shqiptarë, ne do ta kërkojmë mbështetjen e Listës Serbe”, ka thënë Hoxhaj në foltoren e Kuvendit.

“Për tri ditët e ardhshëm nëse vijnë në Kuvend me ratifikim të marrëveshjes ju ftoj të gjithë ta votojmë”.

Hoxhaj po ashtu kërkoi që çështjet si korrigjimi apo rishikimi i demarkacionit të bëhet nga trupat profesioniste dhe jo, si çështjet si korrigjimi apo rishikimi i demarkacionit të bëhet nga trupat profesioniste dhe jo, siç tha ai, “t’i lihet sheshit ‘Nënë Tereza’”./Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here