Hoxhë Burhan Hashani, Tema: Besimi dhe Veprat e mira

Mos i humb

Samsung dallohet për ekranet lider të industrisë në ISE 2020

Formacionet e fundit QLED 8K SMART, The Wall for Business, dhe Flip 2 i azhurnuar prezantojnë funksione të panumërta në sektorë të...

Francë, vazhdojnë protestat e “jelekëve të verdhë”

Në javën e 67-të kanë vazhduar protestat e "jelekëve të verdhë" në të cilat protestohet kundër politikave të qeverisë së presidentit Emmanuel...

BE-ja synon vendosjen e rregullave për përdorimin e inteligjencës artificiale

Bashkimi Evropian ka shpallur propozimet për të rregulluar përdorimin e inteligjencës artificiale. Propozimet bëjnë thirrje për rregulla të rrepta, dhe masa mbrojtëse...

Deutsche Bahn kërkon 25 mijë punonjës të rinj

Hekurudha e Gjermanisë Deutsche Bahn gjatë këtij viti dëshiron të punësojë rreth 25.000 punonjës të rinj, (AA). Siç...

Hoxhë Burhan Hashani, Tema: Besimi dhe Veprat e mira

Klikoni në linkun e mëposhtëm:

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...