Hoxhë Edvin Cela, Tema: Loti i nxehtë

Mos i humb

Konfirmohet nga Brukseli, ja kush do të jetë përfaqësuesi i BE-së në dialogun Kosovë – Serbi

Mirosllav Lajçak u propozua edhe zyrtarisht përfaqësues i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, konfirmuan për Radion Evropa e Lirë burimet...

Bukë në mënyrën turke

Njëra ndër recetat e shumta është gatimi i një lloj buke të quajtur lavash, me tharmë dhe pa tharmë Kjo e dyta, meqenëse bëhet shpejt,...

Ishte pjesë e ISIS-it, aktakuzë ndaj të gruaje në Prishtinë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurës H.K. për veprën penale “organizimi dhe pjesëmarrja...

Koronavirusi në Itali, porti i Durrësit forcon masat, mjeku i karantinës: Asnjë pasagjer i dyshuar deri më tani

Në një kohë kur shteti fqinj, Italia po përballet me koronavirusin, ku deri më tani 2 persona kanë humbur jetën, autoritetet portuale...
- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Turqia fiton 32 milionë dollarë nga urat dhe rrugët në janar

Turqia fitoi mbi 189,5 milionë lira (rreth 32 milionë dollarë) nga tarifat në janar, tregojnë shifrat zyrtare (AA). Ura...

Bernie Sanders e quan Netanyahu-n “racist reaksionar”

Senatori i Vermontit, Bernie Sanders në debatin presidencial demokratik të martën, e quajti kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu një "racist reaksionar" (AA).

VMRO-DPMNE organizoi marsh protestues me moton “Protestë për drejtësi”

Partia opozitare VMRO-DPMNE sonte organizoi një marsh në Shkup nën moton "Protestë për drejtësi" (AA). Marshi i opozitës filloi...

Gjermani, evakuohet një xhami pas lajmërimit për bombë

Këln Një xhami në Pforzheim, në krahinën federale gjermane Baden-Wurttemberg, është evakuuar për shkak të lajmërimit për bombë (AA).

Kuvajti konfirmon katër raste të reja të koronavirusit

Kuvajti konfirmoi edhe katër raste të koronavirusit të ri, duke e çuar numrin total në nëntë raste (AA). Ministria...