Hoxhë Halil Avdulli, Tema: Madhërimi i asaj që Allahu e bëri të shenjtë!

Mos i humb

MEDITIME KURANORE – 159

1. Braktisja e Kuranit! E sheh se ai që e shpeshton dëgjimin e poezive duke pasur shërimin e përmismit të zemrës së...

Çavuşoğlu: Turqia pret kërkimfalje nga Franca

“Franca nuk ua tha të vërtetën as NATO-s e as BE-së. Pretendimi që anijet tona kanë bllokuar nuk është i vërtetë. Ne...

Deklarata e përbashkët e samitit trepalësh Turqi-Rusi-Iran

Në deklaratë, presidentët e samitit trepalësh trajtuan gjendjen aktuale në Siri dhe përsëritën vendosmërinë e tyre për të rritur koordinimin trepalësh.

Mjekja e QSUT-së bën apel: Nuk ju kushton asgjë të mbani një maskë

Teksa numri i viktimave dhe të infektuarve në vend është rritur, mjekja e QSUT-së, Mira Kola ka bërë një apel të fortë...

Hoxhë Halil Avdulli, Tema: Madhërimi i asaj që Allahu e bëri të shenjtë!

Klikoni në linkun e mëposhtëm:

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...