Hoxhë Muhamed Asllani, Tema: Sëmundjet që i pengojnë besimit!

Mos i humb

Nga 1 marsi në Skenderaj e diela do të jetë pushim për bizneset

Komuna e Skenderajt ka marrë vendim që nga 1 marsi i këtij viti dita e diel të jetë ditë pushimi për subjektet...

Irlandezët nuk e harrojnë ndihmën osmane në kohën e urisë së madhe

AHMET GURHAN KARTAL, HASAN ESEN Megjithëse kanë kaluar 173 vjet nga koha kur osmanët ndihmuan popullin e Irlandës në kohën e mungesës më të madhe...

Senati i Pakistanit miraton rezolutën kundër planit të Trump-it

Senati i Pakistanit, Dhoma më e lartë e Parlametit, njëzëri ka miratuar një rezolutë duke refuzuar planin e diskutueshëm të paqes për Lindjen e...

“Turqia dhe Rusia vazhdojnë bashkëpunimin për një marrëveshje përfundimtare mbi Idlibin”

Moskë Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka deklaruar se Turqia dhe Rusia vazhdojnë bashkëpunimin për një marrëveshje përfundimtare lidhur me çështjen...

Hoxhë Muhamed Asllani, Tema: Sëmundjet që i pengojnë besimit!

Klikoni në linkun e mëposhtëm:

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo...