Hoxhë Rexhep Gajta, Tema: Hidhërimi

Mos i humb

Kanë ikur 3 mijë mjekë shqiptarë/ Punësohen në perëndim për pagat dhe kushtet e punës

Mjekët shqiptarë çdo ditë e më shumë po synojnë vendet e Europës ku vendin e parë duket se e mban Gjermania.

Mbi 100.000 shtëpi në Poloni dhe Çeki pa energji elektrike për shkak të stuhisë

Si pasojë e stuhisë së fuqishme dhe kushteve të këqija të motit, 76.000 shtëpi në Poloni dhe 40.000 shtëpi në Çeki kanë...

Izraeli arreston 26 palestinezë në Bregun Perëndimor

Një organizatë joqeveritare palestineze ka bërë të ditur se forcat izraelite kanë arrestuar 26 palestinezë gjatë bastisjeve të kryera brenda natës në...

Trump kritikon fituesin jugkorean të Çmimit Oscar

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, shprehu pakënaqësi për përzgjedhjen e "Parasite" si filmin më të mirë të vitit, një sukses historik për...

Hoxhë Rexhep Gajta, Tema: Hidhërimi

Klikoni në linkun e mëposhtëm:

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Jemi futur në tre Muajt E Bekuar, Ndërsa Më 27 Shkurt Është Nata E Regaibit

Sipas kalenderit tonë, të përgatitur nga Unioni i Bashkësive Islame Shqiptare në Zvicër, hyrja e tre muajve të dalluar fillon nesër, gjegjësisht...

Koronavirusi/ Shtohen masat në pikën doganore të Kapshticës

Në një kohë kur koronavirusi duket se po përfshin me shpejtësi mbarë globin, një shtim masash vihet re në Kapshticë.

Greva e urisë në Ballsh, një prej naftëtarëve dërgohet në spital

Sot, në ditën e dhjetë të grevës së urisë së naftëtarëve të Ballshit, këta të fundit rezufojnë shërbimin mjekësor.

Zjarr në një vilë 4-katëshe në Berat

Një zjarr ka rënë në një ndërtesë 4-katëshe në Berat. Banesa e shtetasit Nuri Hibro, që ndodhet prapa bashkisë së qytetit,në lagjen...

Turqia fiton 32 milionë dollarë nga urat dhe rrugët në janar

Turqia fitoi mbi 189,5 milionë lira (rreth 32 milionë dollarë) nga tarifat në janar, tregojnë shifrat zyrtare (AA). Ura...