Hoxhë Sulejman Rustemi, Tema: O njerëz! Pendohuni tek Allahu, sepse Ai është Mëshirëplotë

Mos i humb

Koronavirusi në Itali, rritje e frikshme e numrit të viktimave. 650 të prekur

Italia prej disa ditësh është prekur nga Koronavirusi dhe i gjithë vendi është në alarm. Numri i viktimave ka...

Maliq/ Po transportonin 8 shtetas të huaj, 4 persona në pranga dhe 1 në kërkim

4 shtetas kanë rënë në pranga në Maliq dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi u kapën duke transportuar 8 shtetas...

Vendimi/ Teatri i ri Kombëtar do të ndërtohet si investim me fonde publike, plotësohen kërkesat teknike të artistëve

Projekti i Teatrit të ri Kombëtar do të ndërtohet si një investim me fonde publike, për të plotësuar të gjitha kërkesat teknike...

Kinë, rritet në 2.444 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) bëri të ditur se numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (Covid-19) në vend...

Hoxhë Sulejman Rustemi, Tema: O njerëz! Pendohuni tek Allahu, sepse Ai është Mëshirëplotë

Klikoni në linkun e mëposhtëm:

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në...

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash: Kafjall i përsosur i cili ju shkrihet në gojë!

Fjala është për omëletën e shpejtë nga të bardhët e vezëve, përgatitja e së cilës zgjat afro dhjetë minuta

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite...

“Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë porositi se përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por tërë bashkësisë ndërkombëtare...