Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Mos i humb

Shtyhet mbledhja e dy qeverive, Hoti tregon arsyen

Mbledhja e dy qeverive, të Kosovës dhe asaj të Shqipërisë ishte paraparë të mbahej këtë të premte, por një gjë e tillë...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Shifrat e fundit në Kosovë, ndërrojnë jetë 3 pacientë, regjistrohen 48 raste të reja infektimi

Koronavirusi ka marrë tre jetë njerëzish në Kosovë, ndërsa janë konfirmuar 48 raste të reja infektimi në 24 orët e fundit.

“Disiplinoni Damian Gjiknurin”, Halit Valteri: Shqiptarët kanë nevojë për hapje listash dhe jo për klounë politikë

Po mbahet në këto momente seanca e radhës e parlamentit të Shqipërisë. Deputeti Halit Valteri deklafroi në fjalën e...

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që ndodhi në Liban.

Sipas një deklarate nga Ministria e Punëve të Jashtme e Holandisë, Hedwig Waltmans-Molier e cila në të njëjtën kohë ishte e angazhuar në departmentin e burimeve njerëzore në ministri, ka humur jetën në spitalin ku ndodhej për trajtim.

Më tej, në deklaratën ku përmendet edhe mesazhi i ngushëllimit të dërguar familjes Watmans nga kryediplomati Stef Blok dhe ministrja e Tregtisë së Jashtme dhe Bashkëpunimit për Zhvillim, Sigrid Kaag, thuhet se çifti një javë më parë kishte përfunduar pushimet dhe ishte kthyer në Bejrut, ku dhe gjatë shpërthimit ndodheshin në shtëpinë e tyre.

Ministria holandeze ka bërë të ditur se krahas gruas së ambasadorit janë plagosur edhe 6 shtetas holandezë përfshirë punonjës të tjerë të ambasadës.

Holanda njoftoi se ka dërguar një ekip kërkim-shpëtimi prej 67 personash me qëllim për ndihmë ndaj shtetasve të saj në Bejrut.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gabimet Me Ushqimin Që Ju Dëmtojnë Mëlçinë – Zbuloni Çfarë Duhet Të Bëni

Ushqimet që hani, ato të duhura e ato të gabuara, kanë gjithmonë një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin e mëlçisë.

Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje

Një mësuese e kopshtit që helmoi 25 fëmijë, duke vrarë njërin prej tyre, pas një debati me një anëtar rival të stafit...

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve shton edhe katër vende në ‘Listën e Kuqe’

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve ka shtuar katër vende të tjera në listën e saj të kuqe të koronavirusit,...

SHBA, 20 milionë dollarë dëmshpërblim familjes së afrikano-amerikanit të vrarë

Familjes së William Green (43), afrikano-amerikani të cilin e vrau policia në Maryland, do t’i paguhet dëmshpërblim prej 20 milionë dollarësh.

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do...