Humbje e e shpejtë e peshës me banane dhe ujë të ngrohtë

Mos i humb

“Vjeshta ka trokitur”, Tritan Kalo: Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19, por…

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo vjen me një mesazh për qytetarët shqiptarë, ndërsa paralajmëron se do të ketë një tendencë në...

Samsung Galaxy A72 vjen me 5 kamera

Telefoni inteligjent i mesëm do të marrë një tele-kamerë shtesë me zmadhim optik 3x. Samsung supozohet të instalojë një...

Shkelje profesionale dhe zvarritje gjyqesh në 4 nga 5 dosjet e hetuara. Zbardhet denoncimi i KPK për gjyqtaren Elona Toro

Në shkallën e parë të vettingut gjyqtares së Apelit të Tiranës, Elona Toro i janë zbuluar një sërë shkeljes nga hetimi administrartiv....

Meta mesazh të fortë në Ditën Botërore të të Moshuarve: T’iu rriten menjëherë dhe ndjeshëm pensionet!

Në Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve, Presidenti Ilir Meta thekson se kjo shtresë e shoqërisë ka nevojë për mirënjohje, respekt dhe vlerësim,...

Edhe pse humbja e shpejtë e peshës nuk rekomandohet nga ekspertët shëndetësorë, ka raste kur ju duhet vërtetë të hiqni disa kilogramë nga pesha juaj.

Gjëja më e rëndësishme që duhet të bëni kur po përpiqeni që të humbni peshë është të reduktoni sasinë e ushqimeve dhe të rrisni sasinë e konsumimit të ujit.

Receta që e gjeni më poshtë përshpejton metabolizmin dhe shkrin dhjamin dhe mbi të gjitha nuk kushton shumë dhe ka vetëm dy përbërës – ujin e vakët dhe bananet.

Si ta bëni?

Në mëngjes, duhet të shtypni dy banane dhe t’i përzieni ato me dy gota ujë të vakët. Sigurohuni që uji të jetë më shumë i nxehtë dhe jo vetëm i vakët.

Konsumojeni këtë përzierje në stomak të zbrazët, në esëll.

Gjatë ditës, mund të konsumoni çfarë të doni por keni parasysh të kurseheni nga ushqimet që kanë kalori të lartë. Poashtu, mënjanoni ushqimet e ëmbla dhe pijet e gazuara.

Gjëja më e rëndësishme është që kur e konsumoni këtë pije në esëll, mos konsumoni ushqim pas orës 6 pasdite.

Gjatë ditës, mund të konsumoni këtë pije edhe mes shujtave. Dhe në fund, konsumoni më së paku 2 litra në ditë./Mesazhi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

’Miratojmë ligjin që na leverdis’’, Vasili: Ja çfarë na tha Gjiknuri, provoi haptazi që PS nuk i do listat e hapura 100%

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka folur pas mbledhjes së Këshillit Politik për ndryshimet në Kodin Zgjedhor duke saktësuar se ajo përfundoi...

‘T’i drejtohemi ODHIR’/ Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri-opozitës: Hajdeni me një produkt fillimisht

“Thirrja ime publike është se nëse dëshiron konsensus hajde me një produkt me një model Evropian. Nëse nuk e pranojmë hajde ta...

BERZH: Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret për 5 përqind si pasojë e pandemisë

Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret rreth 5 për qind këtë vit si pasojë e pandemisë me koronavirus, mirëpo vitin e ardhshëm...

Aliyev: Luftojmë derisa ushtria armene të largohet nga tokat tona

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, u zotua se do të luftojë derisa forcat armene të largohen nga territori i kontestueshëm i Nagorno...

Nga politika te koronavirusi/ Pesë momentet kryesore të debatit mes Trump dhe Biden

Debati i parë i zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 ishte i zjarrtë nga fillimi deri në fund. Presidenti Donald...