Hummus plotë Vitamina dhe Minerale

120
0

Çka është Hummus nga Noa? Është një krem i përhapur, kryesisht i bërë nga qiqra fasule me proteina shumë të larta, në formë pureje dhe nga përbërës tjerë të shëndetshëm që është bërë shumë i famshëm në mbarë botën gjatë këtyre dy dekadave të fundit.

Hummus është krejtësisht natyral, vegan, pa gluten dhe pa ndërhyrje gjenetike.Përbërësit kryesorë të tij janë: qiqra, vaj ulliri, hudhra, lëng limoni, kripë deti dhe tahini.

Hummus nga Noa është i vetmi produkt origjinal, i kontrolluar, më përbërës të vërtetë, me efekte vetëm pozitive për shëndetin tuaj.

Një shtesë perfekte ekstremisht e shijshme me shumë fibra. Provoje!

I PASURUAR ME VITAMINA DHE MINERALE – përveç proteinave dhe fibrave, qiqrat të përdorura në hummus janë të larta në hekur, folat, fosfor dhe Vitamina B (që të gjitha janë të rëndësishme sidomos për veganët dhe vegjetarianët të cilët mund të jenë të mangët në këto lëndë ushqyese).

Lëngu i limonit gjithashtu përmban një nivel të lartë të Vitaminës C dhe antioksidantëve për ngritje të imunitetit. Tahini ka nivele të larta ta bakrit, magneziumit, zinkut, hekurit, fosforit dhe kalciumit. Dhe natyrisht ka edhe hudhër, e cila përmban shumë minerale, antioksidant dhe vitamina (magnez, vitaminë B6, vitaminë C dhe selenium) dhe është treguar se ka dobi për zemër dhe rritje të imunitetit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here