Ilahia “Para Allahut kemi me dal” Nga: Besnik Hyseni dhe Ibrahim Lecaj

Mos i humb

Idlib, pas armëpushimit mbi 285 mijë njerëz u kthyen në shtëpitë e tyre

Muhammed Hallaj, drejtor i Grupit të Koordinimit dhe Reagimit në Siri i cili merret me migrimet e civilëve në Idlib, tha se...

Manastirliu: Në fundjavë s’ka kufizime. Ja çfarë do ndodhë pas datës 1 qershor

“Pas disa javësh masash kufizuese të marra në kohën e duhur, pas gjithë përpjekjes tuaj për zbatimin e tyre dhe rezistencës së...

Kryeministri i ri i Kosovës: Do t’i dalim zot këtij vendi, ja dy prioritetet

Avdullah Hoti ka folur për herë të parë si kryeministër i Kosovës. Ai ka thënë se është shumë...

Kosovë : Të mërkurën votohet qeveria Hoti

Gjykata Kushtetuese e ka bërë publik të plotë aktgjykimin për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për emrin e mandatarit.

lahia Para Allahut kemi me dal e kenduar nga Besnik Hyseni dhe Ibrahim Lecaj ne Manifestimin e Fitër Bajramit 2015 në Fondacionin e Rinisë Islame në Cyrih i mbajtur me 17.07.2015

Klikoni linkun e mëposhtëm:

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Studiuesit thonë se infeksioni i Covid u eksportua nga Europa për në New York

Rastet e para me Covid-19 në Nju-Jork e kanë origjinën në Europë. Ky është rezultati i një studimi të kryer nga Shkolla...

Zvicër : Nga 6 qershori, floktoret do të punojnë me kapacitet të plotë

Nga 6 qershori, lokalet e parukerisë në Zvicër mund të përdorin përsëri kapacitetin e tyre të plotë. Sigurisht,...

Hoti në mbledhjen e parë të qeverisë: Do t’i kthehemi punës e jo retorikës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur mbledhjen e parë me kabinetin e ri qeveritar. Në fjalën e tij...

Zvicër: Të huajt në Bazel fitojnë të drejtën për t`u zgjedhur

Kantoni Basel-stadt është kantoni i parë në Zvicër, ku të huajt do të kenë jo vetëm të drejtën për të votuar por...

Ambasada amerikane jep detaje për Fondin 5.5 milionë dollarë për Shqipërinë

5.5 milionë dollarë, për ngritjen e Akademisë Amerikano-Shqiptare të Transparencës (USATA) i janë dhënë Shqipërisë nga SHBA. Ambasada e...