Indi, rritet numri i të vdekurve nga aksidenti me tren

Mos i humb

Mbi 18.900 të vdekur nga Covid-19 në të gjithë botën

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (Covid-19) në të gjithë botën ka shkuar në mbi 18.900. Faqja...

Mes Turqisë dhe BE-së vazhdojnë bisedimet mbi marrëveshjen për emigrantët

Zëdhënësi i Komisionit Evropian, Peter Stano, njoftoi se mes Turqisë dhe BE-së vazhdojnë bisedimet lidhur me marrëveshjen e 18 marsit të vitit...

COVID 19/ Shqipëria shënon 89 të prekur, vetëm sot 13 raste të reja. Tre të prekur edhe në Korcë

Numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë ka shënuar një rritje graduale që nga 9 marsi, kur u konfirmua rasti...

Greqi/ Shkon në 22 numri i viktimave nga covid-19

Në Greqi ka shkuar në 22 numri i viktimave nga covid-19. Një tjetër person ka humbur jetën në Kretë...

Është rritur në 61 numri i viktimave pasi një tren udhëtarësh në rajonin Punjab të Indisë ka goditur turmën e njerëzve të grumbulluar pranë shinave hekurudhore për të ndjekur aktivitetet me rastin e një feste.

Sipas lajmit të agjencisë Xinhua, si pasojë e aksidentit me tren që ndodhi gjatë festës së Dhanteras, kanë vdekur edhe 3 persona. Me këtë numri i të vdekurve është rritur në 61.

Vazhdon trajtimi i 72 personave të cilët u plagosën në aksident.

Presidenti i Indisë, Ram Nath Kovind dhe kryeministri Narendra Modi shprehën pikëllimet e tyre në lidhje me aksidentin.Sipas të dhënave paraprake 58 persona humbën jetën dhe 50 të tjerë u plagosën pasi një tren udhëtarësh në rajonin Punjab të Indisë goditi turmën e njerëzve të grumbulluar pranë shinave hekurudhore për të ndjekur aktivitetet me rastin e festës Dhanteras, e cila për indianët konsiderohet e shenjtë./Rtv Islam/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...