India shënon rritje rekorde të rasteve me COVID-19 brenda një dite

Mos i humb

Tropojë/ Punonjësi shkoi në spital pa shenja jete, arrestohet pronari i biznesit ku punonte

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, banues në fshatin Bujan, pronar i...

Sëmundja ‘’Gjuha e Kaltër’’ te kafshët, prek edhe Kosovën

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë njofton të gjithë qytetaret, fermerët dhe institucionet qendrore dhe lokale të Republikës se Kosovës, se  pas vlerësimit...

Qytetarët Gjermanë në protestë kundër masave ndaj COVID-19 : Na ktheni në demokraci

GJERMANI- Mijëra qytetarë në Berlin kanë dalë në protesta kundër masave të marra nga qeveria me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19....

Synimet e Turqisë për superfuqi, Erdogani hedh zjarr në jug të Kaukazit

Manovrat e përbashkëta ushtarake mes Turqisë dhe Azerbajxhanit janë një paralajmërim i qartë për armikun e përbetuar Armeninë. Pas Sirisë dhe Libisë,...

India sot ka raportuar 32.695 raste të reja me COVID-19, rritja më e lartë brenda një dite deri më tani, tha Ministria e Shëndetësisë.

Me këtë, numri i rasteve në mbarë vendin ka arritur në 970.169.

Po ashtu, 606 vdekje janë raportuar gjatë ditës së kaluar duke arritur numrin e vdekjeve në 24.915.

Ndërkohë, 612.815 pacientë janë shëruar në vend me një shkallë prej 63.24 për qind.

Në udhëzimet e saj të reja, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka këshilluar vendet që të kryejnë 140 teste në ditë për 1 milion banorë.

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se ka ndjekur udhëzimet e fundit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të...

Detyrimi i maskave, francezët hezitojnë, Parisi do të aplikojë mbajtjen e maskave në lagje të caktuara

Franca, Spanja, Greqia janë tri vende evropiane që po raportojnë një shpërthim të pandemisë brenda kufijve të tyre pas lehtësimit të karantinës...

Gjermani: Nga e shtuna, testimi i detyruar i të ardhurve nga zonat me rrezik

Në luftën kundër përhapjes së virusit të koronës, udhëtarët nga zonat e përcaktuara ndërkombëtarisht si të rrezikshme që vijnë në Gjermani, do...

Rritet përhapja e Covid19 në Evropë, frikë për një izolim të dytë

Teksa Spanja, Franca dhe Greqia përjetojnë një rritje të theksuar të numrit të të infektuarve nga Covid19, janë shtuar shqetësimet për një...

Austria sërish me numër të lartë të rasteve të reja

Në Austri, pas pesë ditësh me radhë, numri i rasteve të reja me koronavirus përsëri ka arritur në shifra të larta, pasi...