Infektohen me COVID-19 kryetarja dhe një gjyqtare, mbyllet Gjykata e Apelit Durrës dhe ajo e Kavajës

Mos i humb

Baret e restorantet në Mikonos, Santorini e Korfuzi çdo natë do hyjnë në ‘shtetrrethim’

Restorantet dhe baret në ishujt Mikonos, Santorini e Korfuzi çdo natë do hyjnë në 'shtetrrethim' nga mesnata deri në orën 07:00 të...

Mjekja u bën thirrje qytetarëve .

Në llogarinë e saj në Facebook, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë mesazhin e mjekes Esi Duka, e...

VV-ja synon rrëzimin e Qeverisë Hoti përmes mocionit, nis mbledhjen e nënshkrimeve

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka nisur procedurën për mbledhjen e nënshkrimeve për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Arbërie Nagavci...

Pamje të frikshme, shpërthen karburanti në Rusi

https://youtu.be/feB3nosSvsM Një pikë karburanti ka shpërthyer në flakë në Volgograd të Rusisë. Si pasojë e shpërthimit kanë...

Kryetarja e Gjykatës së Apelit të Durrësit dhe një gjyqtare kanë rezultuar pozitive me COVID-19, ndërsa sot është marrë vendimi i mbylljes së kësaj gjykate.

“BalkanWeb” mëson se Gjykata e Apelit në Durrës, ka vendosur të pezullojë aktivitetin e saj për një periudhë dy javorë.

Vendimi për pezullimin e punës së gjykatës për një afat 15 ditor është marrë sot dhe se pritet që në ditët në vijim i gjithë stafi i kësaj gjykate, t’i nënshtrohen analizave për të mësuar situatën e të prekurve.

Ndonëse nuk ka asnjë të prekur, sot pritet të pezullohet edhe aktiviteti i Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, pasi aktiviteti i saj ushtrohet në të njëjtën Godinë me Gjykatën e Apelit të Durrësit.

Po ashtu pritet që tamponët t’i bëjnë edhe stafi i Gjykatës së Kavajës dhe dezinfektimi i godinë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Nëntë ditë izolim për shkak të COVID-19, këshilltari tregon për gjendjen e Kryeministrit Hoti: Pak kollë e lodhje

Prej nëntë ditësh, Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjendet në izolim, pasi ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen shëndetësore të Hotit,...

Greqi- Turqi! Marina greke qëllon drejt jahtit turk, plagosen tre persona

Situata mes Greqisë dhe Turqisë duket se po tensionohet çdo ditë e më shumë! Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e...

Zvicra dhuron 4 milionë CHF për të mbështetur libanezët në Bejrut

Zvicra ka premtuar të paktën 4 milionë CHF (4,4 milionë dollarë) në ndihmë të drejtpërdrejtë për popullatën libaneze pas një shpërthimi në...

Tentoi të kalonte drogë drejt Italisë, ekstradohet në Shqipëri 44-vjecari

Falë bashkëpunimit mes Interpol Tiranës dhe Interpol Romës kapet dhe ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas shqiptar. Si...

Veliaj fiton betejën me covid-19, publikon foton me djalin: Sot më i fortë se kurrë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ia ka dalë të mposhtë plotësisht COVID-19 duke qenë gati për t’u rikthyer në krye...