Instagrami me risi

Mos i humb

Turqia përgëzon Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave me BE-në

Turqia nëpërmjet një mesazhi nga ministria e Jashtme, ka përgëzuar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për vendimin mbi fillimin e negociatave të...

Gjykata Supreme: I paligjshëm veprimi i Britanisë në çështjen DEASH

Gjykata Supreme e Britanisë vendosi se vendi ka vepruar në mënyrë të paligjshme duke i dhënë informacion SHBA-së rreth dy britanikëve pjestarë...

“Formimi i qeverisë së re mund të zgjasë deri në një vit, qeveria në dorëheqje ka të gjitha autorizimet për të marrë vendime”

Qeveria Kurti mbrëmë u rrëzua me 82 vota të deputetëve, të cilët votuan pro mocionit të mobesimit të iniciuar nga partneri i...

UNICEF: Lufta në Jemen shkatërroi familje të panumërta

Fondi i Emergjencës i Kombeve të Bashkuara për Fëmijet (UNICEF) bëri të ditur se lufta në Jemen ka shkatërruar shumë familje aq...

Instagram bëri sot një ndryshim të madh në produktin e tij, ndryshim ky të cilin menaxherët e mediave e kanë pritur për një kohë të gjatë.

Rrjeti social për fotografi tani do t’i lejojë bizneset në Instagram që t’i skedulojnë (programojnë) postimet e tyre.

Instagram më herët kishte shtuar edhe mbështetjen për Draftet, që i lejonte menaxherët e rrjeteve sociale dhe përdoruesit e tjerë që ta përgatitnin një postim dhe ta ruanin për publikim të mëvonshëm.

“Kjo veçori nuk do të jetë e kufizuar në biznese në të ardhmen”, thotë kompania, transmeton express.

Instagram thotë se mbështetja për profilet që s’janë biznese është në përgatitje e sipër dhe do të lëshohet në fillim të 2019-ës./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rastet globale të koronavirusit tejkalojnë 800,000 persona

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi sot ka tejkaluar 800,000, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me...

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...

Hollandë, mbi 1 mijë të vdekur nga COVID-19

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Holandë është rritur 1.039, pasi në 24 orët e fundit jetën kanë...