IPhone e rinj mund të kenë majë shkruese

66
0
epa07446773 A handout photo made available by Apple shows the 7.9-inch iPad mini as Apple introduced a new iPad Air and a new iPad mini as part of an online-only introduction in Cupertino, California, USA, 18 March 2019. The new iPads feature a 70-percent boost in performance and twice the graphics capability for the AIr thanks to an A12 Bionic chip, according to Apple, and the 7.9-inch mini also adds three times the performance and nine times faster graphics with added support for the Apple pencil. EPA/APPLE HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

 

IPhonët e rinj që do të dalin në muajin shtator, mund të përdoren me laps, jo shumë të dashur nga Steve Jobs, sipas një parashikimi të ”Citi Research”.

Aplikacioni ”Apple Pencil” u paraqit në shtatorin e vitit 2015 si një pajisje shtesë për iPad Pro dhe mund të blihet veçmas.

Ai është në gjendje të punojë së bashku me ekranin për të vizatuar në një mënyrë më fluide dhe natyrale.

Kompania aktualisht shet dy modele të Apple Pencil: një në përputhje me iPad Pro të ri, dhe me versionin iPad Air të gjeneratës së gjashtë.

“Askush nuk dëshiron një laps shkrues”, deklaroi bashkëthemeluesi legjendar i ”Apple” në lidhje me faktin se gishti duhet të jetë mjeti kryesor i kontrollit për iPhone. (Atsh)

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here