Iran, rritet në 2.077 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Mos i humb

Çupi: Thesi me miell, i premtuar nga Rama, u zëvendësua me 2 kg hurma arabie

Përmes një deklarate për mediat nga selia e PD-së, ish deputetja e PD-së, Dhurata Çupi reagoi mbi investigimin e BIRN mbi shpërndarjen...

Maska inteligjente për të kryer thirrje dhe për të dërguar mesazhe, pa prekur smartphon-in

Sa herë na ka ndodhur të kemi qenë të detyruar të heqim maskën për tju përgjigjur një thirrje telefonike apo për të...

Mbyllje lokale në Katalonjë për shkak të përhapjes së virusit

Qeveria e Katalonjës njoftoi të shtunën se qarku Segria do të vendoset në masa të mbylljes në përpjekje për të parandaluar përhapjen...

Erdoğan: Ekonomia e Turqisë është “në një periudhë të fuqishme të rimëkëmbjes”

Indeksi i besueshmërisë ekonomike të Turqisë u rrit ndjeshëm në 73,5 në muajin qershor, njoftoi të hënën autoriteti statistikor i vendit, duke...

Në 24 orët e fundit në Iran janë shënuar 143 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (Covid-19), çka e ka rritur në 2.077 numrin e të vdekurve në vend.

Sipas lajmit të televizionit shtetëror të Iranit, zyrtari për marrëdhënie me publikun në Ministrinë iraniane të Shëndetësisë, Kianoosh Jahanpour tha se në vend janë shtuar 2.206 raste të reja çka e ka rritur në 27.017 numrin e të prekurve nga Covid-19.

Më tej Jahanpour shtoi se deri më tani janë shëruar dhe janë liruar nga spitali 9.625 persona që janë trajtuar për shkak të koronavirusit.

Koronavirusi i ri (Covid-19) për herë të parë në Iran u regjistrua në qytetin Qom më 19 shkurt dhe më pas u përhap në të gjitha rajonet e vendit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....