Iran, rritet në 3.294 numri i vdekjeve nga COVID-19

Mos i humb

Erdoğan dënon vrasjen e afroamerikanit Floyd nga dhuna policore

"Qasja raciste dhe fashiste që çoi në vdekjen e George Floyd në qytetin amerikan Minneapolis si rezultat i torturës, jo vetëm që...

Spanjë, rritet në 27.125 numri i të vdekurve nga COVID-19

Ministria spanjolle e Shëndetësisë njoftoi se gjatë javës së fundit nga koronavirusi kanë vdekur 43 persona. Në 24 orët...

Si të fërgohen sa më mirë kungulleshat

Nuk ka kafjall më të mirë se kungulleshat e fërguara Nevojiten: – 1 kungulleshë e madhe;–...

FRPD proteston para Ministrisë së Arsimit: Të shkarkohet Besa Shahini!

FRPD reagon për megaskandalin e dhunës seksuale ndaj 15 vjecares. Të rinj të FRPD kanë tubuar sot para Ministrisë së Arsimit.

Irani ka raportuar 134 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 3.294 numrin e përgjithshëm të vdekjeve në vend.

Mediat lokale raportojnë se zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianoush Jahanpour, bëri të ditur se në 24 orët e fundit në vend pozitiv u testuan 2.715 persona, me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve u rrit në 53.183.

Jahanpour theksoi se deri më tani janë shëruar dhe janë liruar nga spitalet 17.935 persona ndërkohë 4.035 pacientë janë në gjendje kritike.

Pasi për herë të parë u shfaq dhjetorin e kaluar në Wuhan të Kinës, COVID-19 është përhapur në mbarë globin dhe bazuar në të dhënat nga Universiteti “Johns Hopkins” me bazë në SHBA mbi 53 mijë njerëz kanë vdekur ndërsa mbi 212 mijë të tjerë janë shëruar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

OFL iu nis formularët 5 të dënuarve në Gjirokastër e Përmet: Deklaroni burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka zbritur në Jug të vendit duke iu kërkuar burimet e pasurisë 5 personave të dënuar për krime...

Kosovë : Edhe 5 punëtorë të tjerë të KEK-ut infektohen me COVID-19

Nga 19 rastet e konfirmuara të mërkurën në Kosovë, një prej tyre është punëtor i KEK-ut nga Obiliqi. Derisa KEK sot përmes një...

Operacioni Itali-Shqipëri, Policia e Shtetit: Kapen në Shkodër e Cërrik 2 anëtarët e grupit kriminal të trafikantëve të kokainës

Policia e Shtetit ka finalizuar një operacion ndërkombëtar duke arrestuar dy persona, pjesë e një grupit trafikantësh kokaine në Shkodër e Cërrik.

Shqipëria : Konfirmohen 13 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 13 persona, duke e çuar në 1197...

Ethet në trup, ja çfarë tregojnë për shëndetin

Ethet na pushtojnë herë pas here në momente krejt të papritura. Ato mund të shfaqen edhe kur njeriu ka temperaturë por jo...