Iran, rritet në 4.003 numri i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19

Mos i humb

SHBA, mbi 100 mijë të vdekur nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 100.686, prej të cilëve 839 kanë humbur jetën në...

Borell “ i bie” Kinës: BE-ja, strategji më të fuqishme kundër saj!

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë, Josep Borrell i bëri thirrje bllokut të zbatojë një...

Caktohet prokurori i SPAK që do hetojë shembjen e Teatrit

Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion ka filluar zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit me prokuror të çështjes Ervin Kondilin.

Basha sot do të takojë Yuri Kim

Kreu i PD, Lulzim Basha do të takohet sot me ambasadoren amerikane në vendin tonë Yuri Kim. Mësohet se...

Irani ka njoftuar sot për 121 raste të reja të vdekjeve, duke e çuar numrin e viktimave nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 4.003, transmeton (AA).

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianoush Jahanpour tha se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 1.997 raste të reja të infektimeve, duke e çuar numrin e të infektuarve në 64.586.

Jahanpour tha se deri më tani, 29.812 persona janë shëruar dhe janë lëshuar nga spitalet ndërsa 3.946 pacientë janë në gjendje kritike.

Koronavirusi i zbuluar për herë të parë në qytetin kinez Wuhan është përhapur në mbarë botën. Deri më tani janë raportuar 1.44 milionë raste në të gjithë botën, përfshirë pothuajse 83 mijë vdekje.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...