Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Mos i humb

Shqipëri : Janë regjistruar 135 raste të reja me covid-19 dhe 1 vdekje gjatë 24 orëve .

Bie numri i viktimave në vend nga koronavirusi. Vetëm një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit, ndërsa janë 135...

Dërgoi skuadër vrasësish në Kanada për të ekzekutuar një ish-zyrtar/ Princi saudit nën akuzë

Princi i Kurorës në Arabinë Saudite, Mohammed Bin Salman është vënë nën akuzë ditët e fundit se ka dërguar një skuadër vrasësish...

Autobusi merr flakë ecje në Tiranë

Një autobus ka marrë flakë në ecje në Tiranë. Automjeti urban i linjës së Paskuqanit ka pësuar një defekt teknik në pjesën...

Vajza palestineze plagoset rëndë nga plumbi i forcave izraelite

Një vajzë palestineze sot u qëllua nga ushtria izraelite në shtëpinë e saj në qytetin Jenin, në veri të Bregut Perëndimor të...

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri i viktimave në vend.

Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë së Iranit, Sima Sadat Lari tha se në 24 orët e fundit në të gjithë vendin janë shënuar 188 vdekje dhe 2.397 raste të reja me COVID-19.

“Me këtë ka arritur në 12.635 numri i vdekjeve dhe në 255.177 numri i rasteve me COVID-19 në vend”, tha Lari e cila shtoi se deri më tani ka arritur në 217.666 numri i personave të shëruar që janë liruar nga spitalet.

Ajo tha se 3.338 nga të prekurit me COVID-19 janë në gjendje të rëndë, duke shtuar se ka arritur në 1.947.114 numri i testeve të kryera në vend.

Rajonet Khuzestan, Azerbajxhani Perëndimor dhe Lindor, Razavi Khorasan, Hurmuzgan dhe Noth Khorasan janë përcaktuar si “zona të kuqe” ndërsa Teheran, Elborz, Lorestan, South Khorasan, Kohgiluyeh-Boyer Ahmad, Zanjan, Isfahan, Mazandaran, Golestan dhe Ilam janë përcaktuar si “zona të rrezikuara”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz...

Libani apelon për mbështetje të vendeve arabe pas shpërthimit

Presidenti libanez, Michel Aoun, u bëri thirrje vendeve arabe të mbështesin Libanin, pas shpërthimit masiv në Portin e Bejrutit.

Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid19 në Itali, 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar me Covid19 në Itali. Sipas informacioneve zyrtare, në 24 orët e fundit ka pasur...

Irani regjistron 132 vdekje të reja nga COVID-19

Me 132 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19), në Iran është rritur në 18.264 numri...