Iran, shënohet numri i madh i vdekjeve ditore nga COVID-19

Mos i humb

PD: Kush ka ndërmend të bëhet bashkëpunëtor, të tërhiqet nga vendimi antikombëtar.

Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të qeverisë në lidhje me koncesionin e rrugës Milot-Fier. Në një dalje publike nga selia...

Shqipëri : Janë regjistruar dy vdekje dhe 74 raste pozitive me covid-19 gjatë 24 orëve te fundit.

Dy persona kanë humbur jetën, pasi ishin të prekur nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë raporton se bëhet fjalë për një 45-vjeçare nga...

Varhelyi për negociatat: Prioritet sundimi i ligjit

Komisioneri për zgjerimin e BE, Olivér Várhelyi foli në një intervistë ekskluzive për DW mbi përmbajtjen e draftit-kornizës së negociatave të anëtarësimit...

“Pa ngrënë, pa pirë e të izoluar”, rrëfimi i infermieres kosovare në frontin e luftës me koronavirusin

Marigona Haziri, infermiere në Klinikën Infektive në Prishtinë, u detyrua të qëndrojë tre muaj në një banesë me qira larg prindërve me...

Në Iran shënohen edhe 147 vdekje, numri më i lartë i vdekjeve ditore të regjistruara që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19).

Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë, Sima Sadat Lari, njoftoi se me 147 vdekjet e reja në vend ka arritur në 10.817 numri gjithsej i vdekjeve.

Ndërsa me 2.457 raste të reja ka arritur në 227.662 numri gjithsej i rasteve tha Lari, e cila ka shtuar se deri më tani ka arritur në 188.758 numri i personave të shëruar që janë liruar nga spitalet.

Ajo tha se 3.049 nga të prekurit me COVID-19 janë në gjendje të rëndë, duke shtuar se arrin në 1.666.587 numri i testeve të kryera në vend.

Lari theksoi se rajonet Kermanshah, Kurdistan, Khuzestan, Hurmuzgan, Bushehr, Razavi Khorasan, Azerbajxhani Perëndimor dhe Lindor janë përcaktuar “zonë e kuqe” dhe se rajonet Ilam, Sistan-Baluchestan, Lorestan dhe Golestan janë përcaktuar “rajone të rrezikuara”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Erdoğan me video-mesazh do të marrë pjesë në programin përkujtimor të Gjenocidit të Srebrenicës

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, me anë të një video-mesazhi do të marrë pjesë në programin përkujtimor me rastin e 25...

Transporti publik: Veliaj na premtoi heqje taksash, pastaj na solli zarfin

Shoqata e Transportit Ndërqytetas ka dalë në një konferencë për media këtë të enjte, duke i kërkuar Bashkisë së Tiranës të heqë...

Hapet gara për rrugën “Milot-Fier” me koncension deri në 2024

Hapet gara e koncesionit për rrugën ‘Milot-Thumanë-Kashar-Fier’, kostoja koncensionare e të cilës përllogaritet të jetë 1.118 miliard euro, ndërsa kohëzgjarja e koncensionit...

Vetizolimi ka filluar, por sa po respektohet?

Vetëm disa ditë pasi filloi karantina e koronavirusit në Zvicër, gjithnjë e më shumë detaje po bëhen të qarta.

PD: Vjedhja 1.2 miliard euro me koncesionin Milot-Fier, 20 milionë euro për kilometër për rrugë dhe autostrada ekzistuese

PD ka reaguar përmes drejtorit të kabinetit, Dorian Teliti lidhur me koncesionin e fundit të qeverisë, atë të rrugës Milot-Fier. Në një...