Ironia e Bejtjas: Po vjen koha që anëtarët e Gjykatës së Lartë të betohen tek Abi Bank

Mos i humb

Meta mesazh në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin: Ndodhemi në mes të një krize të rëndë, por…

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, sot në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin, jep mesazhin se “kjo ditë na kujton detyrimet institucionale...

Dy infermiere kosovare infektohen me koronavirus

Janë testuar pozitiv edhe dy infermiere të Klinikës Infektive në QKUK me koronavirus Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar sot...

Trump: Kemi bërë një punë të mirë nëse kemi më pak se 100 mijë të vdekur

Nëse Shtetet e Bashkuara arrijnë të mbajnë “100 mijë ose më pak” vdekjet nga koronavirusi “ne do të kemi bërë një punë...

Marrëveshja Di Maio – Rama, 30 mjekë shqiptarë nisen në Bergamo

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të arrijnë në Itali të Shtunën pasdite për të mbështetur vendin fqinjë në urgjencën e Coronavirus.

Gazetari dhe analisti Andi Bejtja nuk i ka kursyer ironitë, pas betimit të Arta Vorpsit tek noterja si anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

‘Shumë shpejt do vi koha që edhe anëtarët e Gjykatës së Lartë psh, të betohen te Abi Bank, ose te ndonjë pikë karburanti…’, shkruan Bejtja.

Më poshtë reagimi i plotë i Andi Bejtja:

Nuk e kuptoj pse habitet ky popull që u betua tjetra te noteri: partia që është në pushtet ka kohe që përhap filozofinë ‘Presidenti është thjesht noter’….

Dhe nuk ka si të ndodhe ndryshe kur Presidenti është Noter, Noteri të mos bëhet President…. E beri dhe këtë kjo ‘Reforme ne Drejtësi’:

Noteri përfaqëson Unitetin e Popullit…

Shumë shpejt do vi koha që edhe anëtarët e Gjykatës së Lartë psh, të betohen te Abi Bank, ose te ndonjë pike karburanti…

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Njësitë turke komando neutralizojnë 10 terroristë të YPG/PKK-së

Në kuadrin e një operacioni të ndërmarrë nga forcat komando u neutralizuan 10 terroristë të organizatës terroriste separatiste YPG/PKK-së të cilët po...

Arrestohet 34 persona për mosrespektim të dispozitave shëndetësore

Në 24 orët e fundit Policia e Kosovës për mosrespektim të dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë, ka arrestuar 34 persona.

Frikë në burgun e Rrogozhinës, juristi dyshohet me COVID 19, drejtori: Jam edhe unë në karantinë

Juristi i burgut të Rrogozhinës dyshohet të jetë prekur nga COVID 19. Lajmi ka qarkulluar në rrjetet sociale dhe media, por drejtori...

Rusi, rastet me COVID-19 rriten në mbi 4,000

Rusia sot raportoi 601 raste të reja të koronavirusit të ri(COVID-19) dhe katër vdekje. Numri i përgjithshëm i rasteve...

“Ekonomia e Kosovës do të shënojë rënie prej 2 deri në 4 për qind për shkak të COVID-19”

Prishtinë Banka Qendrore e Kosovës (BQK) konsideron se pandemia e koronavirusit (COVID-19) e përhapur edhe në Kosovë do...