Ish-deputeti venezuelas akuzohet me “narko-terrorizëm” në SHBA

Mos i humb

Vazhdon rritja e numrit të rasteve dhe vdekjeve nga COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Ministria e Shëndetësisë së Brazilit njoftoi se me 33.846 rastet e reja që janë regjistruar në 24 orët e fundit ka arritur...

Britania e Madhe më 10 korrik heq masën e karantinimit 14 ditorë

Qeveria britanike zbuloi sot përjashtimet e para nga regjimi i karantinës, vendosur për të luftuar kundër epidemisë së koronavirusit, që përfshin të...

Deri në 10.000 franga gjobë për ata që kundërshtojnë karantinimin

Vendimi sipas të cilit ata që udhëtojnë nga Zvicra drejt Kosovës, Maqedonisë etj. kur të kthehen në Zvicër duhet të karantinohen për...

Zvicër: Kompensimi për humbjen e fitimit nga masat kundër koronavirusit

Duke filluar nga 20 marsi 2020, Këshilli Federal ka ndërmarrë një numër masash për të zbutur pasojat ekonomike të përhapjes së koronavirusit...

Prokurori i Rajonit Federal në New York, pretendoi se El Zabayar, i cili ka qenë deputet në periudhën e ish-presidentit Hugo Chavez, ka qenë një ndër emrat kryesor të rrjetit “narko-terror”, që kontrabandon drogë në SHBA, nën udhëheqjen e presidentit aktual Nicolas Maduro.

Gjithashtu u pretendua se 56 vjeçari El Zabayar pas vdekjes së Chavez në vitin 2013 ka shkuar në Siri ku u ka ndihmuar forcave të regjimit të Assadit në luftën e brendshme, si dhe ka bërë ndërmjetësim mes administratës venezuelase me organizatat Hizbullah dhe Hamas.

Prokuroria më parë kishte përgatitur një aktakuzë me akuzën të njëjtë edhe kundër Maduros dhe kishte vendosur 15 milionë dollarë shpërblim për kapjen e tij.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...

Të shtëna në një qendër tregtare në Alabama, vdes fëmija 8 vjeç

Një djalë 8-vjeçar u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në një qendër tregtare në Alabama, Riverchase Galleria. Tre persona...

Katari përshëndet marrëdhëniet strategjike me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Thani, ka përshëndetur marrëdhëniet strategjike të vendit të tij me Turqinë, (AA).