Itali/ Tetë humbje jete dhe 239 raste të reja në 24 orë

Mos i humb

Covid 19 “futet” në shkolla e gjimnaze. Ja rastet në Vlorë, Gjirokastër e Bulqizë

Me nisjen e vitit të ri shkollor regjistrohen edhe rastet e para të infektimeve. Kështu në Gjirokastër, është regjistruar...

Francë, mbi 10 500 raste pozitive me COVID-19 në 24 orë

Është bërë e ditur nga autoritetet shëndetësore franceze se Franca regjistroi më shumë se 10 500 raste pozitive me COVID-19 në 24...

Kryevirologu amerikan gati të vërë bast: Vaksina e sigurt në nëntor, por nuk përjashtohet edhe në tetor

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci është gati të vërë bast për një vaksinë efektive që do të jetë gati në nëntor ose dhjetor...

Përplasja Kosovë-Serbi për Asociacionin, mediat serbe paralajmërojnë bllokim të dialogut

Raundi i radhës i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i planifikuar të mbahet më 28 shtator në Bruksel është vënë në pikëpyetje...

Italia ka regjistruar 239 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërsa tetë persona kanë humbur jetën, një shifër kjo më e lartë se dita e djeshme, kur viktimat ishin pesë.

Viktimat janë shënuar të gjitha në rajonin e Lombardisë, duke çuar numrin total të përgjithshëm të viktimave në 35.154 persona.

Çdo rajon i Italisë regjistron sot të paktën një rast të ri, ndërkohë që rastet totale kanë kaluar 200 mijë persona.

Kjo do të thotë se, nga fillimi i pandemisë, në Itali janë infektuar me COVID-19 248.070 persona, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 35.154.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

EULEX në aksion, bastisen zyrat e OVL-UÇK

Policë të armatosur të EULEX janë parë teksa kanë hyrë në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtrare të...

Paris, sulm me thikë pranë “Charlie Hebdo”, plagosen 4 persona

Një person i armatosur me thikë ka sulmuar disa persona mëngjesin e së premtes në vendin ku më parë ndodheshin zyrat e...

“Jam dakord me Ilir Metën”, reagon Rama: Sa mirë do kishte qenë sikur ta kishte mbrojtur Valbonën si Vjosën kur ishte zv.shef i qeverisë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir meta për Lumin Vjosë, ku ky i fundit theksoi se e ardhmja...

Kosovë / Dështon për herë të tretë votimi i projektligjit për rimëkëmbje ekonomike Covid-19

Kuvendi i Kosovës ka dështuar për herë të tretë të votojë në lexim të parë Projketligjin për Rimëkëmbje ekonomike Covid-19.

I zhgënjyer nga shteti, qytetari nga Shijaku detyrohet të kthehet në shtëpinë e prishur nga tërmeti: Jam invalid, 8 muaj as përkrahje, as ndihmë,...

Banori i Shijakut, Klodian Luku, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta...