Italia mund të zgjasë deri në 31 dhjetor Gjendjen e Jashtëzakonshme Shëndetësore

Mos i humb

Hamas: Izraeli me sulmin ndaj Gazës synon largimin e vëmendjes në politikën e brendshme

Në deklaratën me shkrim të bërë nga Hamasi, shënjestrimi i pozicioneve të forcave të rezistencës në Gaza nga ana e Izraelit, u...

OBSH-ja i kërkon Rusisë të respektojë udhëzimet për prodhimin e vaksinave

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) i kërkoi Rusisë të ndiqte udhëzimet e përcaktuara për prodhimin e vaksinave të sigurta dhe efektive.

Hedhja kudo e pajisjeve të mbrojtes personale, problem në qytetin e Nju Jorkut

Ndërsa spitalet në Nju Jork trajtojnë valën e pacientëve me COVID dhe ndërsa njerëzit veshin maska dhe doreza në dyqane ushqimore dhe...

Rusia pretendon të jetë e para për të aprovuar vaksinën për COVID-19: Miratohet para 10 gushtit.

Rusia pretendon të jetë e para që do të aprovojë një vaksinë ndaj Covid-19. Zyrtarë të lartë të shtetit bënë me dije...

Duket se hija e Covid në Itali do të shtrihet deri në fund të vitit.

Kryeministri Giuseppe Conte ka deklaruar se vendi po shkon drejt shtyrjes deri më 31 dhjetor të gjendjes së emergjencës shëndetësore si një masë që do të shërbejë për të mbajtur nën kontroll përhapjen e koronavirusit.

Gjithsesi kreu i qeverisë italiane tha se “Jo gjithçka është vendosur ende”, por duket se gjërat po shkojnë në këtë drejtim.

Është e qartë se vendimi për të zgjatur deri në fund të vitit Gjendjen e Jashtëzakonshme është ndikuar nga nga parashikimet e bëra nga Komitetit Shkencor Teknik, i cili me propabilitet por jo siguri, ka parashikuar mundësinë e valës së dytë Covid në vjeshtë.

Nëse gjithçka do të zyrtarizohet, ‘Mbrojtja Civile’ do të luaj një rol qendror, veçanërisht në funksion të rihapjes së shkollave.

Kreu i ‘Lega’-s, Matteo Salvini ka protestuar ndaj fjalëve të Kryeministrit Conte.

“Jo faleminderit. Italianët kanë treguar sens të përbashkët. Ata meritojnë besim dhe respekt, duan të jetojnë dhe të punojnë. Liria nuk mund të anulohet me dekret”

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit

Arjan Baci është administratori i caktuar shtetëror i pasurive të sekuestruara të biznesmenit dhe aksionerit Ylli Ndroqi. Mësohet se Baci do të...

Në ‘luftë’ prej 1949/ Izraeli ndihmon armikun në ditët e vështira, dërgon mjekë në Liban

Që prej vitit 1949 nuk kanë një marrëdhënie diplomatike, madje e konsiderojnë njëra- tjetrën armike, e megjithatë në këtë situatë të vështirë...

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë në kuadër të një marrëveshjeje bilaterale midis dy vendeve. Sipas një...

Si Të Përballesh Me Simptomat Fizike Të Ankthit

Përjetimi i ndjenjave negative, stresit, mërzisë apo ankthit pa dyshim që janë prezente tek çdo njeri në pjesë të caktuara të ditës...

Tropojë/ Punonjësi shkoi në spital pa shenja jete, arrestohet pronari i biznesit ku punonte

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, banues në fshatin Bujan, pronar i...