Izrael, numri i të vdekurve nga COVID-19 rritet në 18

Mos i humb

Shumica e mercenarëve janë larguar nga qyteti libian Bani Walid

Më shumë se 90 për qind e mercenarëve nga grupi Wagner i Rusisë, të cilët mbështesin komandantin renegat në Libi, Khalifa Haftar,...

Policia ndalon 16 persona për mosrespektim të masave të qeverisë

Gjatë së hënës, Policia e Kosovës ka ndaluar apo arrestuar 16 persona për mosrespektim të masave të qeverisë. Qytetarët...

Kosovë : Në 24 orët e fundit asnjë rast me Covid-19

Sot nga IKSHP u realizuan 138 testime të qytetarëve tanë. Rezultati që morëm sot është 0 raste pozitive. Këtë...

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Edhe tre persona kanë vdekur në Izrael si pasojë e infektimit nga koronavirusi i ri (COVID-19), numri i të cilëve është rritur në 18, njoftoi Ministria e Shëndetësisë së këtij vendi,(AA).

Sipas raportit të Ministrisë, sot janë regjistruar 136 të sapo të infektuar, me çka momentalisht numri i përgjithshëm i rasteve pozitive me koronavirus në Izrael është 4.831 persona. 

Në gjendje kritike janë 83 pacientë, ndërsa 163 persona janë kuruar nga sëmundja.

Në bazë të masave për shkatërrimin e virusit, në Izrael janë mbyllur shkollat, janë ndaluar edhe të gjitha tubimet në hapësirat publike, të hapura ose të mbyllura me më shumë se 10 persona. 

Gjitha punonjësit tregtarë, krahas supermarketëve, barnatoret, pompat e benzinës dhe bankat, po ashtu janë të mbyllura nga 15 marsi.

Tel Avivi zyrtar ka ndaluar hyrjen e shtetasve të huaj në vend, përveç atyre me vendqëndrim në Izrael.

Në botë deri sot 786.000 persona janë të sëmurë nga COVID-19, ndërsa kanë vdekur më shumë se 37.800 persona.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...