Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Mos i humb

Erdoğan dënon vrasjen e afroamerikanit Floyd nga dhuna policore

"Qasja raciste dhe fashiste që çoi në vdekjen e George Floyd në qytetin amerikan Minneapolis si rezultat i torturës, jo vetëm që...

Aksident me vdekje në Tiranë, e përplas e reja me makinë, i moshuari ndërron jetë në spital.

Një aksidnet me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur në Allias të Tiranës. Një mjet me drejtuese...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Nga sot Vetëvendosja kërkon zgjedhje edhe në sheshe

Lëvizja Vetëvendosje ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për peticionin për zgjedhje të reja. Në sheshin “Nënë Tereza” Lëvizja Vetëvendosje...

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Në një deklaratë me shkrim, Ministria e Shëndetësisë njoftoi për vdekjen e 6 personave të tjerë të diagnostikuar me COVID-19, çka e ka rritur në 71 numrin e vdekjeve.

Ndërsa me 156 raste të reja, numri i rasteve me COVID-19 në vend ka arritur në 9.404, thuhet në deklaratën e ministrisë ku bëhet e ditur se 147 prej të sëmurëve janë në gjendje të rëndë kurse 801 janë shëruar.

Izraeli ka mbyllur të gjitha shkollat dhe ka ndaluar takimet publike me më shumë se 2 persona. Duke filluar nga 15 marsi është vendosur mbyllja e shumë bizneseve me përjashtim të marketeve, farmacive, pikave të karburantit dhe bankave.

Qeveria e Tel Avivit, për shkak të COVID-19 ka ndaluar hyrjen e të gjithë të huajve në vend përveç atyre që banojnë në Izrael.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Supë : E pasur dhe e shijshme

Kjo është supë tradicionale italiane, e cila ka prejardhjen që nga koha e vjetër romake Përbërësit:

Si të ulet sheqeri pa ilaçe: Pesë receta nga mjekësia popullore!

Sheqeri i ngritur në organizëm është problem serioz mjekësor, i cili nuk bën të injorohet Sasia e ngritur e...

SA PËRFITUAM NGA RAMAZANI

Falenderimi i takon Allahut dhe salavatet dhe përshëndetjet më të mira qofshin për të dërguarin e Allahut Muhamedin, familjen e tij dhe...

MEDITIME KURANORE – 154

1. Nata e Kadrit dhe vlerat e saj! U përmend nata e Kadrit në suren el Kadër pesë herë, në këto përmendje...

Afrikë e Jugut: Masat e izolimit, “jo kushtetuese” dhe “të pavlefshme”

Një gjykatë afrikano-jugore ka vendosur se disa rregulla të izolimit, të vendosura nga qeveria, ishin jo kushtetuese dhe të pavlefshme.