Ja çfarë ç’ndodhi me blerësen e një Audi në vlerën 15,000 euro me para fallso!

Mos i humb

Vasili: Rilindja ndërtoi katastrofën ekonomike, asnjë hap pas në largimin e qeverisë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me deklaratën përmbyllëse të misionit të FMN në Tiranë.

Gjermani, Merkel kërkon masa të reja kufizuese kundër COVID-19

Kancelarja gjermane, Angela Merkel kërkoi sot masa të reja kufizuese për të luftuar kundër pandemisë së koronavirusit të ri përballë një rritjeje...

Indiani tenton të kalojë kufirin me pasaportë të falsifikuar, ndalohet nga policia. Procedohet dhe një polak pasi…

Qafë Thanë Policia Kufitare në Qafë Thanë ka vënë në pranga një shtetas indian, pasi tentoi të dilte nga...

Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje

Një mësuese e kopshtit që helmoi 25 fëmijë, duke vrarë njërin prej tyre, pas një debati me një anëtar rival të stafit...

Një grua gjermane u arrestua, pasi tentoi të blinte një Audi me vlerë 15,000 euro, e këto të fundit të shtypura në letër të thjeshtë, shkruan Deutsche Welle.

Ajo hyri në një auto-sallon në Kaiserslautern të Gjermanisë, duke kërkuar të blinte një Audi A3 të përdorur. Gjithçka po shkonte “ok” deri në çastin kur duhet të bënte pagesën prej 15,000 euro. Në këtë moment, stafi i auto-sallonit mbeti i shokuar kur morri kartmonedhat në dorë, 50 dhe 100 euroshe, të cilat dukeshin më shumë si para nga Monopoly (lojë) sesa në euro reale.

Një punonjës madje e pyeti nëse dëshironte të luante Monopoly apo të blinte një makinë, dhe pasi vuri re se gruaja e kishte seeriozisht blerjen e automjetit me llojin e parave të dhëna, ai thirri policinë.

“Shumë janë përpjekur që të na mashtrojnë, por kurrë në një mënyrë kaq tragjike”, tha pronari i auto-sallonit.

Kur policia kontrolloi shtëpinë e gruas, aty gjetën një printer dhe një sasi tjetër prej 13.000 eurosh false. Thuhet se paratë ishin falsifikuar aq keq saqë dhe një fëmije e dallonte lehtaz se ishin të rrejshme.

Sipas Kodit Penal gjerman, falsifikimi i parave është i dënueshëm të paktën me një vit burg. /tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rrjedhin gjitha detajet e Google Pixel 5, pak para lansimit!

Google ka vendosur të mbajë një ngjarje më vonë sot gjatë ditës, ku kompania do të zbulojë zyrtarisht modelin e ri të...

Rusi, 169 viktima dhe mbi 8.900 raste të reja me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.185.231 ndërsa bilanci i viktimave në 20.891.

Macron telefonon Putinin: Duhet një armëpushim i plotë mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron, bënë thirrje për armëpushim midis forcave të Azerbajxhanit dhe atyre...

Ukrainë, 5 të vdekur gjatë zjarreve pyjore

Gjatë zjarreve pyjore në Lugansk, në lindje të Ukrainës, për vdekje kanë pësuar pesë persona. Në njoftimin e Ministrisë...

Sinjalet e Fshehura Që Tregojnë se i Keni Enët e Gjakut të Bllokuara

Arteriet janë enët e gjakut që janë përgjegjëse për transportin e gjakut të pasur me oksigjen. Në gjendjen e tyre normale, arteriet janë elastike...