Ja çfarë do gatuajmë sot

Mos i humb

Filipine, shënohet rritja më e madhe ditore e rasteve me COVID-19

Filipinet sot regjistruan 539 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), rritja më e madhe ditore e rasteve me virus.

Indikacionet e para mbi efektivitetin e vaksinës kundër COVID-19, mund të jenë gati

Indikacionet e para mbi efektivitetin e një vaksine potenciale kundër koronavirusit, mund të dihen gjatë vjeshtës, tha kreu i aleancës së vaksinave...

Meksikë, 371 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Meksika konfirmoi 371 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 9.415 numrin e përgjithshëm të viktimave

Rihapet pas 3 muajsh bursa e New York-ut

Sigurisht që do të bëjmë para. Ky është Nju Jorku – thotë guvernatori Endriu Cuomo, ndërsa hyn në makinën e tij pasi...

Përbërësit:

400 g tul mishi gjedhi,
500 ml sup gjedhi,
125 ml verë të zezë,
100 g miell,
3 patate,
3 karota,
1 qepë,
2 thelpinj hudhre
3 tufa zhumbrice,
fletë dafine,
kripë,
piper,
vaj.

Supën e gjedhit bëjeni nga eshtrat e gjedhit, perimet dhe erëzat, sipas dëshirës.

Vërejtje: Për të qenë tava me mish gjedhi sa më e shijshme, zieni në zjarr shumë të vogël.

© SYRI.net

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vasili: Asnjë lëshim Rilindjes për vjedhjen e zgjedhjeve!

Refuzimi nga Rilindja i propozimit të Opozitës së Bashkuar, i cili garanton votën e lirë, eviton mbushjen e kutive të votimit si...

Maqedoni e Veriut, 5 të vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit u regjistruan pesë raste të vdekjes nga virusi, me çka numri i...

Zvicër: 15 miliardë franga shtesë për sigurimin e të papunëve

Këshilli Federal i ka propozuar Parlamentit një 15 miliardë franga shtesë në funksion të sanimit të tejkalimit të dëmeve të shkaktuara nga...

Qytetarët të kënaqur me punën e Osmanit e Kurtit, bie besueshmëria te presidenti

Qytetarët e Kosovës kanë kthyer besimin në institucionet e vendit sidomos në Qeveri e Kuvend. Kështu tregojnë gjetjet e anketës së Pulsit...

Kina lançon dy satelitë të tjerë në hapësirë

Kina lançoi dy satelitë të rinj të eksperimenteve teknologjike të shtunën, njoftoi media shtetërore. Satelitët e lançuar në orbitën...