Ja çfarë do gatuajmë sot

307
0

Përbërësit:

400 g tul mishi gjedhi,
500 ml sup gjedhi,
125 ml verë të zezë,
100 g miell,
3 patate,
3 karota,
1 qepë,
2 thelpinj hudhre
3 tufa zhumbrice,
fletë dafine,
kripë,
piper,
vaj.

Supën e gjedhit bëjeni nga eshtrat e gjedhit, perimet dhe erëzat, sipas dëshirës.

Vërejtje: Për të qenë tava me mish gjedhi sa më e shijshme, zieni në zjarr shumë të vogël.

© SYRI.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here