Ja çfarë do gatuajmë sot

Mos i humb

Tronditet Gjermania/ Dy sulme me armë, 8 të vdekur dhe 5 të plagosur

Mësohet se sulmi i parë i bërë në një shisha bar ku mbetën të vdekur 3 persona ka ndodhur në qendër të...

“Zyrtarët malajzianë besonin se piloti ka rrëzuar avionin MH370”

Ish-kryeministri i Australisë, Tony Abbott pretendon se zyrtarët malajzianë besonin se piloti ka rrëzuar avionin malajzian të fluturimit MH370 që u zhduk në vitin...

Kahtani, personi kyç në vrasjen e Khashoggit” pritet të rikthehet në detyrën e tij

Qeveria e Arabisë Saudite po përpiqet të rikthejë sërish në postin e ish-sekretarit të Gjykatës Mbretërore, Saud al-Kahtanin, i cili njihet si...

Pika e kthesës për Shqipërinë/ Çfarë përfitoi vendi nga konferenca e donatorëve

1.15 miliardë euro premtime që morri Shqipëria në konferencën e donatorëve organizuar në Bruksel e vunë vendin tonë në një drite tërësisht të ndryshme...

 

Përbërësit:

300 gr makarona (të llojit papardele)
200 gr patate të pastruara
2-3 feta proshutë në copa të vogla
Djathë kaçkavall i grirë
Majdanoz të grirë
Vaj ulliri
Kripë, piper

Përgatitja:

Patatet e prera në kubikë të vegjël bashkë me proshutën, kaurdisini pa yndyrë.

Ndërkaq vini të ziejnë makaronat dhe në fund të zierjes shtojini te tigani i proshutës bashkë me pak ujë nga zierja.

Hidhni menjëherë djathin e grirë, majdanozin.

© SYRI.net

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Rritet bilanci/ Shkon në 79 numri i të prekurve nga koronavirusi në Itali, ndalohet hyrja dhe dalja në disa qytete

Italia ka dhënë alarmin për koronavirusin. Fqinjët janë vendi më i prekur në Europë, ku tashmë është rritur numri i të prekurve...

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...