Ja çfarë do gatuajmë sot

Mos i humb

Shpërthen dhuna në Paris për vrasjen e të riut me ngjyrë nga policia në 2016

Rreth 20,000 protestues kanë demonstruar dhunshëm mbrëmë në Paris në kujtim të vrasjes në 2016 të një të riu me ngjyrë në...

SHBA:Shqiptarët dhe italianet me shkopinj në duar mbrojnë bizneset e tyre: Mos hyni në këtë lagje

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përfshirë nga protesta dhe trazira pasi një afro-amerikan me emrin George Floyd humbi jetën në duart...

Mësuesit protestë në Athinë kundër ligjit ‘Kerameos’.

Një tubim pan-arsimor kundër projekt-ligjit për arsimin të Ministrit Niki Kerameos po zhvillohet aktualisht në qendër të Athinës.

Zgjedhorja, opozita e bashkuar nuk tërhiqet: Këshilli Politik të mblidhet nesër

Ditën e sotme, ambasadorët e SHBA, të BE-së dhe të Britanisië kanë zhvilluar një takim me liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha...

 

Kjo është recetë gatimi shumë e shpejtë.

Përbërësit:

4 patate të mëdha

1 vezë

Pak miell, kripë, piper

Përgatitja: Patate qërohen dhe grihen ne rende të imët. Pastaj shtohet kripa sipas dëshirës dhe i shtohet veja dhe pak miell .Krejt kjo përzihet mirë dhe i shtohet mëlmesa me piper te zi ose edhe pa te dhe pasi hidhet yndyre e bollshme ne një tigan atëherë merret masa nga patatet dhe pasi te i jepet forma me dorë dhe vendoset në tigan. Pasi të jenë pjekur i vendosim në një letër kuzhine.

Brumi mund t’i shtoni magdonoz, apo çfarëdo mëlmese tjetër që dëshironi.

© SYRI.net

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicër : Nga 6 qershori, floktoret do të punojnë me kapacitet të plotë

Nga 6 qershori, lokalet e parukerisë në Zvicër mund të përdorin përsëri kapacitetin e tyre të plotë. Sigurisht,...

Hoti në mbledhjen e parë të qeverisë: Do t’i kthehemi punës e jo retorikës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur mbledhjen e parë me kabinetin e ri qeveritar. Në fjalën e tij...

Zvicër: Të huajt në Bazel fitojnë të drejtën për t`u zgjedhur

Kantoni Basel-stadt është kantoni i parë në Zvicër, ku të huajt do të kenë jo vetëm të drejtën për të votuar por...

Ambasada amerikane jep detaje për Fondin 5.5 milionë dollarë për Shqipërinë

5.5 milionë dollarë, për ngritjen e Akademisë Amerikano-Shqiptare të Transparencës (USATA) i janë dhënë Shqipërisë nga SHBA. Ambasada e...

Covid, 6.5 milionë raste infeksioni nga koronavirusi në botë

Numri i rasteve të infeksionit nga koronavirusi në botë ka tejkaluar pragun e 6.5 milionë. Të dhënat deri më...