Ja çfarë do gatuajmë sot

341
0

 

Kjo është recetë gatimi shumë e shpejtë.

Përbërësit:

4 patate të mëdha

1 vezë

Pak miell, kripë, piper

Përgatitja: Patate qërohen dhe grihen ne rende të imët. Pastaj shtohet kripa sipas dëshirës dhe i shtohet veja dhe pak miell .Krejt kjo përzihet mirë dhe i shtohet mëlmesa me piper te zi ose edhe pa te dhe pasi hidhet yndyre e bollshme ne një tigan atëherë merret masa nga patatet dhe pasi te i jepet forma me dorë dhe vendoset në tigan. Pasi të jenë pjekur i vendosim në një letër kuzhine.

Brumi mund t’i shtoni magdonoz, apo çfarëdo mëlmese tjetër që dëshironi.

© SYRI.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here