Ja çfarë do gatuajmë sot

272
0

 

Përbërësit:

300 gr makarona (të llojit papardele)
200 gr patate të pastruara
2-3 feta proshutë në copa të vogla
Djathë kaçkavall i grirë
Majdanoz të grirë
Vaj ulliri
Kripë, piper

Përgatitja:

Patatet e prera në kubikë të vegjël bashkë me proshutën, kaurdisini pa yndyrë.

Ndërkaq vini të ziejnë makaronat dhe në fund të zierjes shtojini te tigani i proshutës bashkë me pak ujë nga zierja.

Hidhni menjëherë djathin e grirë, majdanozin

© SYRI.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here