Ja kur do të mbahet testi për gjyqtar?

Mos i humb

Erdoğan: Turqia pezullon të gjitha fluturimet ndërkombëtare shkaku i koronavirusit

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se në kuadër të masave për të luftuar përhapjen e koronavirusit të ri (COVID-19) Turqia...

Rusi, punonjës të Kremlinit të infektuar me COVID-19

Rusia sot bëri të ditur se ka disa raste me koronavirus në administratën presidenciale të vendit, por anëtarët e stafit të infektuar...

As sot nuk u fal xhumaja, myftiu Tërnava jep mesazhin e javës

Të nderuar besimtarë e besimtare kudo që jeniTë nderuar qytetarMotra e vëllezër!Falënderoj të Madhin Zot, Mëshiruesin e Mëshirëbërësin , Atij i takon...

Një tërmet i fuqishëm godet Zagrebin

Një tërmet ka goditur Zagrebin në orët e hershme të mëngjesit. Dyshohet se tërmeti kishte magnitudë prej 5 shkallë...

Komisioni për Rekrutim i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, përmes një njoftimi për media, bën të ditur se të shtunën, më 26 maj, nga ora 9 në hapësirat e Akademisë Policore në Vushtrri, mbahet testi kualifikues për kandidatët, të cilët kanë aplikuar për pozitën e gjyqtarit në gjykatat themelore të Kosovës.

Me ketë rast Këshilli Gjyqësor i Kosovës gjegjësisht, Komisioni për rekrutimin, provimin, emërimin dhe riemërimin e gjyqtarëve, i njofton dhe në të njëjtën kohë fton organizatat joqeveritare (vendore e ndërkombëtare në Republikën e Kosovës) të cilat shprehin interes dhe në të njëjtën kohë monitorojnë punën e gjyqësorit në veçanti, se mund të dërgojnë përfaqësuesit e tyre për të vëzhguar mbarëvajtjen e këtij provimi.

Këshilli njëherësh u kërkon atyre që paraprakisht ta konfirmojnë pjesëmarrjen për akreditim jo më vonë se të enjten, më 24 maj, në orën 15:00./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...