Ja kush është “smartphone” më i mirë në treg!

Mos i humb

Iran, rritet në 2.898 numri i të vdekurve nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë shënuar 141 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në...

Itali, 756 vdekje brenda 24 orëve nga COVID-19, numri i përgjithshëm arrin në 10.779

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

120 mijë punëtorë mund të mos paguhen këtë muaj ose të marrin gjysmë page

Përhapja e koronavirusit në Kosovë ka nisur që t’i tregojë efektet e para edhe në ekonominë e vendit. Mbi 10 milionë euro...

Apeli i IKSHP-së: Shikoni çka po ndodhë në Evropë, ju lutemi qëndroni në shtëpi

IKSHP me anë të një komunikate për media kanë thënë se në Prishtinë po vërehen dalje masive në orët e lira të...

Ndërsa Apple dhe Samsung e kanë pasur ndonjë problem me smartphonet e tyre, OnePlus konsiderohet ende një prodhues i shkëlqyer.

Smartphone i tij i fundit, OnePlus 7T, ishte një aparat fotografik me pesë yje që ofronte gjithçka mund të dëshirohet nga përdoruesit e Android, duke kapur majën e listës së smartphoneve më të mirë me një çmim të arsyeshëm. Tani po përgatitet të nxjerrë OnePlus 8, dhe premton detaje mbresëlënëse. OnePlus8 në fakt është kthyer në njërin prej telefonëve celularë më të shumëpritur të 2020-tës.

Ati thuhet të ketë një RAM prej 8 GB, një nivel që përputhet me Samsung Galaxy S20, dhe një procesor më të lartë. E këtu, duket se OnePlus “hahet” me Samsungun, sepse për një performancë të ngjashme vjen me çmim shumë më të ulët : OnePlus 8 Lite do të hidhet në treg për 500 dollarë, OnePlus 8 për 550 dollarë dhe OnePlus 8 Pro për 800 dollarë. Samsung Galaxy S20 ka ndërkohë një çmim prej 1500 dollarësh. Pritet që OnePlus 8 dhe OnePlus 8 Pro të hidhen në treg nga fundi i pranverës apo më e shumta, nga fillimi i verës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shkenca shpjegon: Si penetron dhe godet koronavirusi organizmin

COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi, në shumë raste kalon pa shfaqur simptoma. Por në një pjesë të mirë...

Mësoni të piqni pogaçe të shijshme me sodë bikarbonati

Me ndihmën e udhëzimeve do të gatuani pogaçe të shkëlqyeshme të cilën familjarët tuaj do ta adhurojnëPër të dalë pogaçja e mirë,...

Asnjë i burgosur në Burgun e Mitrovicës nuk është me koronavirus

Departamenti Shëndetësor i Burgjeve pranë Ministrisë së Shëndetësisë njofton se asnjë i burgosur nuk është i prekur me COVID-19.

Qeveria emëron bordet e disa ndërmarrjeve publike

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka thirr mbledhjen korresponduese (mbledhja...

Kosovë, me një rast të ri, rritet në 126 numri i të infektuarve me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar edhe për një rast të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19),...