Juratoviç – Ruçit: Shqipëria në BE, prioritet i Bundestagut

Mos i humb

PS i përgjigjet opozitës: Kodin e ri Zgjedhor e votojmë më 23 korrik

Maxhoranca i përgjigjet opozitës për çështjen e marrëveshjes për Kodin Zgjedhor. Burime në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste...

OBSH: Lufta me pandeminë Covid fitohet nëse jemi të bashkuar

Mënyra e vetme për të luftuar koronavirusin është të "rrimë të bashkuar", - kështu u shpreh Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së Tedros...

Hajdari flet me gjuhën e Ramës, i nxjerr videon e dytë Lulzim Bashës

Teksa kishte dalë në një konferencë për mediat, pas vendimit për ndryshime kushtetuese, që sjellin hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve...

Borrell: Duhet t’i japim fund prirjes negative në marrëdhëniet me Turqinë

Borrell mbajti një fjalim në sesionin "Stabiliteti dhe Siguria në Detin Mesdhe: Roli negativ i Turqisë" të Partisë Popullore Evropiane (EPP) në...

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi zhvilloi një takim me delegacionin e Bundestagut gjerman.

Anëtari i Bundestagut Josip Juratoviç tha se Shqipëria në BE është prioritet i Bundestagut. Ai shtoi se është i papranueshëm bojkotimi që i bqëhet parlamentit.

  • foto galeri

“Shqipëria në BE është prioritet i Bundestagut gjerman. Bojkotimi i parlamentit është i papranueshëm. Nëse gabohet gjatë ndeshjes, loja nuk ndërpritet”, tha Juratoviç në fjalën e tij.

Ndërkaq, kreu i Kuvendit shqiptar Gramoz Ruçi ka theksuar se hapja e negociatave do të lehtësonte procesin e reformave.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shkon në mbi 13 milion numri i të infektuarve në botë nga Covid-19

Covid-19 ka ‘gjunjëzuar’ botën. Numri i rasteve të reja vazhdon të rritet ndjeshëm, ku sipas shifrave të publikuara nga universiteti John Hopkins...

Merkel: E paqartë nëse BE do të miratojë planin e fondit të rimëkëmbjes këtë javë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se nuk është e qartë nëse vendet anëtare të BE-së do të arrijnë një marrëveshje...

Varhelyi takon kryenegociatorin e Shqipërisë: Diskutuam hapat e ardhshëm për vendimin e hapjes së negociatave, me rëndësi përparimi në reforma

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka takuar sot kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi për të diskutuar për hapat e ardhshëm...

OFL në Shkodër, ju kërkon pasurinë 4 të dënuarve për trafik droge e krijim organizatash kriminale

Operacioni Forca e Ligjit ka shënjestruar katër personazhe të botës së krimit në Shkodër, të dënuar për trafikimm lëndësh narkotike dhe krijim...

Gjendet një person i pajetë në plazhin e Durrësit

DURRËS- Një 80-vjeçar është gjetur i vdekur në plazhin e Durrësit. Sipas policisë viktima është Xh.K banues në Durrës.