Kanada, rritet në mbi 7.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

Mos i humb

Telefoni i mençur dhe i lirë nga OnePlus do të quhet “Nord”

Telefoni i mençur nga OnePlus thuhet se vjen me një çmim prej 270 eurove. Prodhuesi kinez i telefonave të...

Studimi: Mbi 42 për qind në Austri kanë antitrupa nga koronavirusi!

Më shumë se 42 përqind e banorëve në resortin austriak të skive, Ischgl kanë antitrupa të koronavirusit, shkalla më e lartë e...

Zinxhiri zviceran i modës, mbyll 200 dyqanet si pasojë e pandemisë

Zinxhiri zviceran i modës Tally Weijl do të mbyllë 200 nga 800 dyqanet e saj ndërkombëtarisht. Në Zvicër është...

Bangladesh, 28 të vdekur nga përmbytja e tragetit

Së paku 28 kufoma janë gjetur nga zhytësit në Bangladesh pasi një traget që transportonte pasagjerë u fundos në lumë, bëri të...

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Kanada është rritur për 244 në 48 orët e fundit duke arritur në 7.380.

Sipas të dhënave të Ministrisë Federale të Shëndetësisë së vendit, numri i të vdekurve që ishte 7.136 para dy ditësh tani është rritur në 7.380.

Ministria gjithashtu njoftoi se numri i rasteve është rritur për 2.275 në periudhën në fjalë duke tejkaluar shifrën 92.000.

Deri më tani në mbarë vendin janë testuar 1.691.297 persona ndërsa janë shëruar 49.476.

Ndërkohë, sipas një hulumtimi nga shkencëtarët e Universitetit McMaster të Kanadasë, zbatimi i distancës shoqërore dhe përdorimi i maskës në kuadër të parandalimit të COVID-19, rreziku nga infeksioni me virus është ulur për 80 për qind.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...

Të shtëna në një qendër tregtare në Alabama, vdes fëmija 8 vjeç

Një djalë 8-vjeçar u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në një qendër tregtare në Alabama, Riverchase Galleria. Tre persona...

Katari përshëndet marrëdhëniet strategjike me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Thani, ka përshëndetur marrëdhëniet strategjike të vendit të tij me Turqinë, (AA).