Kashmir, 6 të vdekur nga stuhia e borës në pjesën indiane të rajonit

Mos i humb

Nju Jork-u dy ditë pa asnjë viktimë nga Covid-19

Nju Jorku ka shënuar një kthesë të madhe në betejën kundër pandemisë Covid-19 teksa të martën dhe të mërkurën nuk ka patur...

Kaos në ShBA: Dhunë, zjarr dhe plaçkitje në ditën e gjashtë të protestave për vdekjen e njeriut me ngjyrë

Në disa qytete të Shteteve të Bashkuara vazhduan të dielën protestat kundër dhunës policore dhe racore ndaj afrikoamerikanëve. Përplasje u regjistruan edhe...

Seanca për votimin e Qeverisë Hoti nesër në orën 11:00

Nesër në orën 11:00 do të mbahet seanca në Kuvendin e Kosovës për formimin e Qeverisë së re, në krye me Avdullah...

Gjermania heq paralajmërimin e udhëtimit për 31 vende evropiane

Gjermania sot njoftoi vendimin e saj për heqjen e paralajmërimit të udhëtimit për 31 vendet evropiane, si pjesë e procesit të normalizimit...

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën në fatkeqësitë e shkaktuar nga stuhia e borës në rajonin e Himalajeve të Kashmirit, njoftuan zyrtarët.

Mediat lokale theksojnë se kanë humbur jetën dhe dy ushtarë që ishin në një automobil i cili ra në humnerë për shkak të rreshjeve të dendura dhe uljes së shikueshmërisë në rajonin Kupvara.

Reshjet e mëdha të borës në këtë rajon kanë bllokuar rrugët dhe ka dëmtuar largpërçuesit, si dhe ka shkaktuar anulimin e 11 fluturimeve për Srinagar dhe Leh.

Një punonjës lokal i kompanisë së energjetike është rrëzuar nga shtylla për furnizim me energji elektrike dhe humbi jetën në Srinagar, kryeqytetin e rajonit.

Sipas paralajmërimeve të meteorologëve, reshje të mëdha të shiut dhe borës do të vazhdojnë deri të premten në mëngjes.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lista me ushqimet e përditshme që treten shpejt dhe mbajnë trupin në formë

Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësisht për ushqimet tuaja. Në shumë...

Nuk ka asnjë sekondë për humbje: Duhet menjëherë të veproni kështu nëse fëmija fillon të ngufatet!

Lodrat e imëta apo objektet të cilat vogëlushët i fusin në gojë janë shkaktare madje për vdekjen e një të tretës së...

Xiaomi Mi CC 10 vjen me një zmadhim optik 12x

Sipas informatave të reja, telefoni i mençur i radhës nga Xiaomi do të bëjë përshtypje me kamerën e tij.

Gjuha shqipe, një ndër gjuhët më të vështira për t’u mësuar nga të huajt

Përvetësimi i gjuhës shqipe është mjaft i vështirë dhe kërkon një sforcim të madh për ta mësuar. Ky është...

ISLAMI DHE MBROJTJA NGA SËMUNDJET

Dr. Amel Kurtishi Islami është një fe që e konsideron dhe e vlerëson shëndetin...