Ballina Kosova Kërkesën e AAK-së për ndërpreje dialogu, Haradinaj e quan presion

Kërkesën e AAK-së për ndërpreje dialogu, Haradinaj e quan presion

38
0

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka folur për Projekt-Rrezolutën e iniciuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e cila kërkon ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë deri në liberalizimin e vizave, e kërkesë e cila tha Haradinaj respektohet si shqetësim për liberalizimin.

Ai nuk e mohon shqetësimin e të gjithëve për liberalizimin, derisa thekson se me shqetësim po rritet edhe presioni i brendshëm për këtë çështje.

“Është në nivel të kërkesës, respektojmë këtë kërkesë. Është vendim i Grupit Parlamentar të AAK-së”, tha Haradinaj.

Sipas tij Kosova është për dialog, por shqetësimi për liberalizim të vizave po bënë që të rritet dhe presioni po ashtu./Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here