Keshilla që mund t’ju vlejnë, si të qëroni qepen pa lotuar!

431
0

Ka një shprehje, e cila thotë që dashuria kalon nga stomaku. Aftësitë në kuzhinës janë të domosdoshme për të gjithë – nga njerëzit që jetojnë vetëm, tek mamatë dhe baballarët që kanë një familje për të ushqyer – megjithatë shumica prej nesh ndjehen larg tij,dhe e shohin këtë si dicka shqetësuese. Këtë shqetësim mund ta përmirësoni tani, me këto lehtësime në kuzhinë:

1-Qërimi i shpejtë dhe i lehtë i hudhrës: Futeni në mirkovalë për 20 sekonda dhe kur ta nxirni lëkura e saj do të jetë hequr.

2-Mënyra e saktë për të qëruar xhinxher : duke përdorur majën e një luge është e vetmja mënyrë e thjeshtë dhe e shpëjtë për të mbaruar punë.

3-Marinimi i peshkut : Vendosni peshkun sipër fetave të limonit në mënyrë që ai mos të coptohet apo të ndahet.

4-Si të hamë picën të nesërmen dhe të këtë të njëjtën shije: Vendoseni në mikrovalë bashkë më një gotë me ujë. Kjo ndalon tharjen e saj.

5- Si të qërojmë qepën pa lotuar: Nqs e vendosni atë në frigorifer(Në ngrirje) përpara se ta qëroni atëherë nuk do t’ju lotojnë sytë!

6- Për të mbajtur biskotat të mira dhe jo të thërmuara për disa ditë vendosni një gjysëm molle pranë tyre./Mesazhi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here