Keshilla që mund t’ju vlejnë, si të qëroni qepen pa lotuar!

Mos i humb

Koronavirusi shkakton 3 të vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 463 mostra të marra...

Meta: Askush të mos mendojë se me forma të reja shantazhi e presioni mund të rikthejë nenin e ‘Agjitacionit dhe Propagandës’!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, reagon për situatën aktuale të lirisë së medias në Shqipëri, duke u shprehur se faktet tronditëse të censurës dhe...

Rreth 40 mijë kosovarë mbetën pa punë shkaku i pandemisë

Që nga muaji mars i këtij viti edhe kur filloi pandemia, në Kosovë kanë humbur punën rreth 40 mijë persona dhe nëse...

Kush është 52-vjeçari që u vetëvra në Komisariatin e Durrësit

Zbulohet identiteti i 52-vjeçarit, që vrau veten brenda Komisariatit të Durrësit. Në fund të jetës shtetasi Tonin Tuci, i shoqëruar për dhunë...

Ka një shprehje, e cila thotë që dashuria kalon nga stomaku. Aftësitë në kuzhinës janë të domosdoshme për të gjithë – nga njerëzit që jetojnë vetëm, tek mamatë dhe baballarët që kanë një familje për të ushqyer – megjithatë shumica prej nesh ndjehen larg tij,dhe e shohin këtë si dicka shqetësuese. Këtë shqetësim mund ta përmirësoni tani, me këto lehtësime në kuzhinë:

1-Qërimi i shpejtë dhe i lehtë i hudhrës: Futeni në mirkovalë për 20 sekonda dhe kur ta nxirni lëkura e saj do të jetë hequr.

2-Mënyra e saktë për të qëruar xhinxher : duke përdorur majën e një luge është e vetmja mënyrë e thjeshtë dhe e shpëjtë për të mbaruar punë.

3-Marinimi i peshkut : Vendosni peshkun sipër fetave të limonit në mënyrë që ai mos të coptohet apo të ndahet.

4-Si të hamë picën të nesërmen dhe të këtë të njëjtën shije: Vendoseni në mikrovalë bashkë më një gotë me ujë. Kjo ndalon tharjen e saj.

5- Si të qërojmë qepën pa lotuar: Nqs e vendosni atë në frigorifer(Në ngrirje) përpara se ta qëroni atëherë nuk do t’ju lotojnë sytë!

6- Për të mbajtur biskotat të mira dhe jo të thërmuara për disa ditë vendosni një gjysëm molle pranë tyre./Mesazhi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz...

Libani apelon për mbështetje të vendeve arabe pas shpërthimit

Presidenti libanez, Michel Aoun, u bëri thirrje vendeve arabe të mbështesin Libanin, pas shpërthimit masiv në Portin e Bejrutit.

Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid19 në Itali, 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar me Covid19 në Itali. Sipas informacioneve zyrtare, në 24 orët e fundit ka pasur...

Irani regjistron 132 vdekje të reja nga COVID-19

Me 132 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19), në Iran është rritur në 18.264 numri...