Këtë erëz do e përdorni në çdo gatim! Ja çfarë sëmundjesh shëron

Mos i humb

Turqia dhe Shqipëria nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e banesave

Ministri i Mjedisit dhe Urbanizimit i Republikës së Turqisë, Murat Kurum dhe ministri i Shtetit për Rindërtim i Shqipërisë, Arben Ahmetaj, kanë...

Serbia miraton masat e reja anti-Covid, Beogradi shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Me rritjen e numrit të rasteve me koronavirus, qeveria serbe ka miratuar masat e reja anti-covid. Mësohet se...

Britania e Madhe më 10 korrik heq masën e karantinimit 14 ditorë

Qeveria britanike zbuloi sot përjashtimet e para nga regjimi i karantinës, vendosur për të luftuar kundër epidemisë së koronavirusit, që përfshin të...

Sulmohet bursa në Pakistan, të paktën 10 viktima

Një sulm i militantëve në bursën më të madhe të Pakistanit ka përfunduar me vrasjen e të 4 autorëve por edhe disa...

Shefat e kuzhinës e njohin si kurkuma, por në një gjuhë më të thjeshtë, ky përbërës quhet shafrani i Indisë. Nutricienët më të mirë në botë, shpjegojnë arsyet se pse kjo erëz është një “must” për recetat e ndryshme që ju përgatisni në kuzhinë.

Përdorimi i këtij përbërësi e bën metabolizmin tuaj më aktiv dhe nxit në tretjen e ushqimeve veçanërisht atyre të yndyrshme. Gjithashtu, me përbërës anti-inflamator dhe me veprim direkt kundër plakjes, shafrani i Indisë është një domosdoshmëri për kuzhinën tuaj.

Me ngjyrë okër karakteristike, e cila e ka origjinën nga një bimë barishtore e quajtur Curcuma Longa, kjo erëz gjendet gjerësisht në kuzhinën aziatike. Sipas mjekësisë Ayurvedic, shafrani i Indisë ka antioksidant të shumtë dhe ka veprim rregullues sidomos në organin e mëlçisë.

Giuliano Ubezio, një dietist i njohur në mbarë botën, tregon se falë përdorimit të kurkumës në receta të ndryshme, ju eleminoni kolesterolin e tepërt në organizëm, lehtësoni trupin nga yndyrnat e larta, dhe gjithashtu i sillni shumë dobi trupit tuaj. “Ndërsa, sa i takon çështjes së artritit dhe koçkave, përdorimi i kurkumës në dietën ushqimore, ose me shtesë përmes recetave të caktuara, ju jepni një efekt të vazhdueshëm anti-inflamator natyral në organizëm. Në këtë mënyrë, zvogëloni dhimbjet e kockave, kërcitjen e tyre, etj”, vijon dietisti Ubezio.

Është e këshillueshme që shafrani i Indisë të merret në mënyrë natyrale si pluhur, dhe jo i përpunuar, sepse ndryshe humbet vlerat aktive. Mund ta përdorni në përgatitjen e rizotos, sidomos basmatit, omletave, perimeve, peshkut dhe mishit. Çfarë prisni? Përdoreni që sot në recetat që do të përgatisni! Ju bëftë mirë!

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...