Këto janë masat e reja të Qeverisë pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19

Mos i humb

Më shumë se 1 milionë njerëz heqin dorë nga cigarja në Mbretërinë e Bashkuar

Më shumë se një milion njerëz mund të kenë hequr dorë nga pirja e duhanit prejse ka shpërthyer pandemia e koronavirusit në...

Kosovë : Asnjë person nuk duhet të jetë pa maskë ata që nuk e vendosin maskën do gjobite nga 500 e deri në 1mijë...

Policia e Kosovës dhe Inspektorati komunal i Prishtinës kanë dalë në terren. Që nga dita e sotme të gjitha...

Zvicra zë vendin e parë më inovativ në kontinentin evropian

Sistemet tërheqëse të kërkimit, burimet njerëzore dhe investimet e forta, janë përmasat më të forta të inovacionit, që për këto Zvicra zë...

Festa kombëtare e Francës, paradë ushtarake për 14 Korrikun në Champs-Elysees

Në prani të presidentit francez, Emmanuel Macron, bashkëshortes Brigitte dhe të të gjithë ministrave të qeverisë franceze, filloi sot në Champs-Elysees, parada...

Kryeministri i Kosovës, Avullah Hoti përmes një postimi të bërë në FB ka njoftuar se qeveria ka marrë disa vendime për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me COVID-19.

Ky është postimi i plotë:

#COVID19 – NJOFTIM!

Për shkak të rritjes së numrit të infektuarve me #COVID19 
, sot kemi filluar kthimin e disa prej masave! Varësisht nga rezultatet, do të vazhdojmë marrjen e masave të reja në kuadër të Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me COVID19.

 Institucionet e Kosovës duhet të punojnë vetëm me staf esencial;

 Do të mbyllen sektorët në të cilët ka raste të paraqitura me infeksion;

 Duhet të ketë kontrolle rigoroze për të infektuarit, që të mbahen në izolim 2-javor;

 Inspektorati sanitar duhet të marrë masa në përputhje me ligjin!

Situata është nën kontroll, por e brishtë, prandaj jemi të obliguar që gjatë gjithë kohës të mbajmë maska, të mbajmë distancën sociale dhe higjienën personale!

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gjermani janë regjistruar 534 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Sipas të dhënave nga autoritetet gjermane, shifra e infektimeve ka kaluar numrin 200 mijë. Ndonëse është në mesin e...

Xhamia e Madhe në Kordobë me vite e hapur vetëm për ritet fetare katolike

Xhamia e Madhe e Kordobës, e ndërtuar nga viti 785 deri në 987, ishte xhamia më e madhe në Spanjë dhe një...

Zëdhënësja e KE: Thelbësore që marrëveshja e 5 qershorit për reformën zgjedhore në Shqipëri të ruhet

Zëdhënësja e Komisionit Europian Ana Pisonero i është bashkuar partnerëve ndërkombëtarë të Shqipërisë që bëjnë thirrje për miratimin dhe zbatimin e marrëveshjes...

Meta: Ka muaj që në veshët e mi kumbon thirrja e 2 marsit “shpërndaje Kuvendin!”

“Kam që në 2 mars që në veshët e mi kumbon thirrja e popullit “shpërndaje Kuvendin!”- kështu u shpreh Presidenti Meta në...

Kosova dhe Serbia vazhdojnë dialogun në Bruksel

Në Bruksel vazhdon sot dialogu midis Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Është ky takimi i parë i...